Sarıyer’de, gerçekleştirilen çeşitli etkinlik ve toplantılarda bir gazeteci olarak karşılaştığımız nezaketsizlikler her geçen gün artıyor.

İstanbul’un önde gelen ilçelerinden biri olan Sarıyer’de, gerçekleştirilen çeşitli etkinlik ve toplantılarda bir gazeteci olarak karşılaştığımız nezaketsizlikler her geçen gün artıyor. Bulunduğu partinin ağırlığından çok uzak, sonradan görme siyasetçiler son zamanlarda arttı.

Bu durumun bir an önce sona ermesini ümit ediyorum...!

Gazetemizin 186. sayısını çıkardığımız şu günlerde, bunları yazmak zül gelse de uyarmak artık kaçınılmaz hale geldi.

Son dönemlerde gazetecilik, mesleki anlamda kan kaybetse de bu iş yine de kamuoyunun bilgi sahibi olması, doğruları öğrenmesi ve doğru şekilde yönlendirilmesi adına en önemli iletişim aracı olma özelliğini sürdürüyor.

İlçemizde düzenlenen etkinlikler, ister popülist olsun ister kamu yararı gözetilsin, ben ve meslektaşlarım gazetecilik görevimizi azami derecede yerine getirmeye çalışıyoruz.

Gazetecilik mesleğini yaparken, bir taraftan sanal alem medyacıları ile mücadele ediyor, diğer yandan da nezaket yoksunlarıyla..!

Sarıyer'de herkes haberci, herkes fotoğraf uzmanı, herkes şey...

Hatta siyaset yapıp aynı zamanda canlı yayın sunuculuğuna soyunanlar bile var.

Bizim işimizi yapmaya ne kadar hevesli varmış… Hal böyleyken de gazetecilik de ister istemez zorlaşıyor.

Gazeteci hangi koşulda olursa olsun önce işini yapar, kamuoyunu ilgilendiren takip eder ve haberini yapar.

Nüfusu 400 bine yaklaşan Sarıyer’de de, ister kamu kurum ve kuruluşu, ister sivil toplum kuruluşu, isterse siyasi parti olsun, basın mensuplarına hak ettiği değeri ve önemi vermeni verdiğini düşünmüyorum. Çünkü öyle bir vizyonu yok..!

Gazetecilik mesleğini doğru yapanlara karşı ilgi ve gerekli nezaketi göstermek ne kadar zor...

Ama maalesef Sarıyer’de bir çok kişi nezaket kurallarından bihaber.

İlçemizdeki kurum ve kuruluşlar ile siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının yetkili ve görevlilerinin gazetecilere karşı daha nazik daha duyarlı olmalarını ve nezaketsizliklerin de son bulmasını diliyorum.