Gelelim güzel ilçemiz Sarıyer’e. 3 dönemdir Sarıyer’i kaybeden AK Parti’nin yerel seçimlerde stratejisi ne olacak merak konusu.

Evet yerel seçimler yaklaşıyor. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yılın 2 haftasında büyük bir lansman ile adayları açıklamasına kesin gözüyle bakılıyor.

Gelelim güzel ilçemiz Sarıyer’e. 3 dönemdir Sarıyer’i kaybeden AK Parti’nin yerel seçimlerde stratejisi ne olacak merak konusu.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler bana göre AK Parti için köprüden son çıkış.

Sarıyer’de 3 dönemi üst üste kazanan CHP, Sarıyer’i yeniden kazanması durumunda; Kadıköy, Beşiktaş ve Şişli gibi ekol olmuş CHP belediyeler arasına girecek. 

AK Parti için zor bir seçim olacağını belirtmek yanlış olmaz. Aday konusunda strateji hatası yapmazsa ve İYİ Parti’nin aday çıkarması durumunda yaklaşık 30.000 binlik makas farkı kapanabilir…

AK Parti Sarıyer’de adaylığı güçlü isimler arasında bulunan Hüseyin Coşkun, Şems Çakıroğlu ve Sami Kılıç, sahada seçmene ve adaylık konusunda karar verecek mercilere ulaşma konusunda yoğun bir çaba harcıyor.

Öte yandan İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun’un hakkını da yememek lazım. Sahada ki çalışmaları gözden kaçmazken vatandaşın ilgisi ise bir hayli fazla.

Kısacası, Sarıyer’de  bu seçimler, AK Parti için köprüden son çıkış!