Sosyal medya gelişince, “bu meslek- gazetecilik bitecek” dediler, hayır bitmediği gibi sosyal medyanın eksikleri ve rüzgarından daha da güç aldı.

Ben mesleğe 2000’li yıllarda 36’lık pozlar ile başladık. Sağ olsun o gündeler ‘Foto Cafer’ bize çok destek verdi. Bizde çok emeği var. Sonrasında dijital fotoğraf makineleri çıkınca, gazetecilik “Tüfek icat oldu mertlik bozuldu” kıvamına geldi.

Daha sonra teknolojinin gelişmesi ile ve beraberinde sosyal medya ortaya çıkıp güçlenince “bu meslek- gazetecilik bitecek” dediler, hayır bitmediği gibi sosyal medyanın eksikleri ve rüzgarından daha da güç aldı.

Gazetecilik bitmedi güçlendi ama çok değişti. Eskiden bir haber vermek için acele etmezdik. Şimdi 10 dakika geciktik mi haber bayatlayabiliyor. Koşulların dönüşümü, teknolojik gelişmelerle birlikte o kadar hızlandı ki gazetecilik de bambaşka bir noktaya taşındı.

Hani diyorlar ya yeni nesil gazetecilik işte tam da o süreci yaşıyoruz.

RAKAMLARIMIZ SON 6 AYDA YÜZDE 30 ARTTI

Tabi bu süreçte 16 yıldır uğraşıyoruz, çalışıyoruz... Ama kolay olmadı…! 

İddia ettiğimiz bu verilere google alexa ve analytics üzerinden ulaşmak çok kolay.

Gazetemizin web altyapısı ve gelişen teknolojiyi yakından takip etmesi çok önemli... Bu anlamda teknik hizmet aldığımız aynı zamanda idda ettğimiz dijitial büyüme sürecinde, TE Bilişim'inde hakkını yememek lazım.  Teşekkür ediyoruz. 

Bu kent Sarıyer Posta’ya güveniyor, Sarıyer Posta’yı okuyor…

Biz de bu güvene layık olmaya çalışıyoruz.