Sarıyer’in nüfus olarak en büyük mahallesi olan Ayazağa’da İBB’ye ait 86 adet parsele tapu verilmesi süreci sonrasında AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Ayazağa’daki yüzlerce vatandaşa tapu sürecini başlatan karardan sonra AK Parti İlçe Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen başkan Kurşun’a, AK Partili meclis üyeleri Hüseyin Coşkun, Ali Yaman, Saim Kadıoğlu, Ergin Durdu ve Tolga Savun, Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu, basın mensupları da yer aldı.

ak-sariyer-sariyer-posta-5

“SARIYER’İN SORUNLARINI ÇÖZÜYORUZ”

 “Yaparsa AK Parti yapar” diyerek konuşmasına başlayan başkan Kurşun, “AK Parti Sarıyer İlçe Teşkilatı olarak Sarıyer’in sorunlarını çözme noktasında durmadan yorulmadan mücadele eden, sorunlarını nasıl çözeriz diye gayret eden bir siyasi hareketiz. Bu anlamda Geçtiğimiz günlerde Ayazağa’mızın Sarıyer’imizin gözbebeği mahallesi için, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde meclis gurubunda bir araya geldik. Bu sorunun çözülmesi için AK Parti grubu olarak bir irade ortaya koyduk” dedi.

“BÜYÜK EMEK VE ÇABA GÖSTERİYORUZ”

Ayazağa için çözüm bekleyen sorunun giderilmesi için büyük bir emek ve çaba sarf ettiklerini belirten Kurşun, “İBB Grup Başkan Vekilimiz Esenler Belediye Başkanımız Sayın Tevfik Göksu başkanımızın şahsında AK Parti grubumuza, değerli meclis üyelerimize, huzurlarınızda bir kez daha Sarıyerliler adına şükran duygularımı ifade etmek istiyorum.”

ayazağa-genel-görünüm-sariyer-posta

 “AYAZAĞA AYAZDA KALMAMIŞTIR!”

 Biz Sarıyer aşığı, İstanbul’un sevdalılarıyız diyen Başkan Kurşun, “Sadece Ayazağa’da değil yıllardır var olan mülkiyet probleminin giderilmesi konusunda çalışmalarımız devam ediyor.” İBB Grup Başkan Vekilimiz Tevfik Göksu çok güzel bir ifadede bulundu; “Ayazağa ayazda kalmamıştır.” Ayazağa sahipsiz değildir oradaki hemşerilerimizin sorunlarını gidermek AK Parti’ye ve Cumhur İttifakı’na nasip olmuştur. Yarım asrı geçen ve kangren olan bu sorunun çözümü sadece Ayazağa’da değil tüm Türkiye’de kentsel dönüşüm sorunlarının önünü açmıştır.”

ak-sariyer-sariyer-posta-9

AK PARTİLİ MECLİS ÜYELERİ OLARAK, SARIYER’İN DERTLERİYLE DERTLENİYORUZ”

AK Parti İBB ve Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Coşkun; “Bu dosya meclise geldiğinde bize haber verilmemişti. AK Parti vatandaşların sorunlarıyla ilgili ne varsa elimizden geldiği kadar katkı sağlamaya devam edeceğiz. Vatandaşımızın yanında durarak onların mağdur olduğu konularda haklarını savunmaya devam edeceğiz. 124 ve 125. sokaktaki sorunu çözdük. Ama bu Ayazağa’nın çok küçük bir parçası, Sarıyer’de ise hiç sözü edilemeyecek bir kısım sorun çözülmüş oldu aslında. Ayazağa’nın diğer kesimleri ve Sarıyer’deki mahalleler de bekliyor.”

AK Partili meclis üyeleri konuyla ilgili teknik bilgileri basın mensuplarıyla paylaştılar. Ardından soruları yanıtladılar.

Basın toplantısının tüm detayı seyretmek için lütfen linki tıklayınız