Mal beyanını sadece seçim kurullarına vermekle olmaz. Mal varlığı araştırılsın demekte yetmiyor. Başta siyasi liderlerin ve 1. derece yakınlarının mal varlığı araştırılsın.

Yetmez; Eski ve yeni bakanların ve yakın akrabalarının mal varlığı araştırılsın.

Yetmez; Eski ve mevcut milletvekillerinin ve 1. derece yakınlarının  mal varlığı araştırılsın.

Yetmez; Eski ve mevcut bütün belediye başkanlarının ve 1. derece yakınlarının mal varlığı araştırılsın.

Yetmez; Eski ve mevcut belediye başkan yardımcıları, eski ve mevcut İBB meclis üyelerinin, ilçe belediye meclis üyelerinin ve bütün bunların 1. derece yakınlarının, siyasi parti eski ve mevcut il başkanlarının ilçe başkanlarının kendisi ve 1. derece yakınlarının mal varlığı araştırılsın.

Yetmez; Siyasi partilerin bütün harcamaları, adayların seçim harcamaları, beş yıldızlı otel ve konaklama giderlerinin nasıl yapıldığı, kısaca siyasetin finansmanın nasıl sağlandığı araştırılsın.

Yetmez; Bütün bunların araştırılıp tespit edilmesi bugünkü teknoloji çağında en fazla 1 kaç gün sürer. Ancak bunu araştırmakla iş bitmiyor. Servetini ve yapmış olduğu harcamaların kaynağını makul bir şekilde açıklayamayalar toplum huzurunda deşifre edilsin. Bakın ceza verilsin bile demiyorum. Aslında servetin kaynağının nereden geldiğini açıklayamamak suçtur. Siz ceza vermeyin bu servetin ve fahiş  harcamaların  nereden geldiğini yani kaynağını  açıklamakta güçlük çekenleri tespit edin yeter.

O zaman  bakınız bu toplum da bütün sorunlar silsilesi nasıl çözülüyor göreceksiniz. Artık yeni bir dönem geliyor. Bunların üzerine  korkusuzca  gidebilenler, hesabını  verebilenler, yeni dünya düzeninde yoluna devam edecek. Haksız kazançla toplumun kanını emen yarasalar ayıklanacak.