Yerel seçimlere sayılı günler kala adaylar da çalışmalarına hız verdi. Cumhur İttifakı AK Parti Sarıyer Belediye Başkan Adayı Hüseyin Coşkun’un yoğun mesaisi devam ediyor.

Mevcut CHP’li Sarıyer Belediyesi’nin 15 yıldır sorunları görmezden gelmesinden kaynaklı ciddi sorunlar yaşandığına dikkat çeken Hüseyin Coşkun Sarıyer’in her bir noktasında projelerini vatandaşlara anlatmaya devam ediyor .

G Hs V D U W E A Ely5I

 “15 yıldır Sarıyer AK Parti Büyükşehir meclis üyeliği yapan Coşkun, “Sarıyer’in en büyük sorunları mülkiyet, imar, ulaşım ve trafik. Trafik önceden sorun değildi ama son 5 yıldır kötü bir İBB yönetiminden sonra Sarıyer’de şu anda trafik anketlerde bir ya da iki derece yükseldi” dedi.

Sarıyer’in bir diğer en büyük problemi çevre problemi olduğunu ifade eden Coşkun, “İlçemizin şu an köyler bölgesinde bir arıtması yok. Köyler bölgesi, sosyolojisi, ekonomisi yüksek, yönetici insanların oturduğu ve ciddi paralar ödediği konutların arıtması yok. Doğrudan Karadeniz’e deşarj oluyor. Bu sorunu da Murat Kurum Başkanımızın büyükşehir projeleri içine dahil ettik. Sarıyer’de çevre bakımından da ciddi anlamda bir yol kat edeceğiz” ifadelerini kullandı.

G Hs V I Rx Xo A Eb D Hb

"SARIYER HAK ETTİĞİ YERE GELECEK"

Sarıyer genelinde gençlerle alakalı çok büyük sıkıntıların var olduğunu belirten Coşkun, “Gençlerimiz için bir sosyal tesis yok, kütüphanelerimiz yok, son zamanlarda ön plana çıkan kitap-kafe modeli işletmeler yok. Belediyemizin yaptığı gençlerimizin spor yapabileceği bir tane bile kapalı spor salonu yok. Gençlerimizin ve amatör spor kulüplerinin müsabakalarını oynadığı açık tesisler çok sıkıntılı ve yetersiz kalıyor. Bu anlamda biz Sarıyer’e hak ettiği yere taşımak için el birliğiyle çalışacağız” diye konuştu.

"DEĞİŞİM İÇİN VAR MISIN SARIYER"

Coşkun, “Sarıyer bizi yetiştiren doğduğumuz, büyüdüğümüz, evlendiğimiz, iş sahibi olduğumuz yer. Gerçek belediyecilikle Sarıyer’i daha iyi bir yere taşımak için çalışıyoruz. Onun için “Var mısın Sarıyer” diyerek yola çıktık. Neye var mısın, gerçek belediyecilik için var mısın diye başladık. Diğer bir sloganımız “Hep Beraber Sarıyer” bu bir yerel seçim. Herkesin parti gözetmeksizin Sarıyer'e hizmet etmesi lazım. Hep beraber Sarıyer diyoruz. Biz Sarıyer’i seviyoruz ve biz Sarıyer’e hizmet etmeyi bir borç biliyoruz” dedi.

15 YILLIK HASRET BİTİYOR

Sarıyer’in sorunları için şimdiden çalışmalara başladıklarını söyleyen Coşkun, “Biz mülkiyetle alakalı çok ciddi çalışmalarla bir noktaya geldik. Murat Kurum bakanımız hazine yerlerindeki tapu sorunumuzun çözümüyle alakalı gerekli talimatları verdi. Sarıyer’de yapılmayanlar var ve biz yapacağımızı iddia ediyoruz. En büyük farkımız bu. Çünkü AK Parti belediyeciliği hizmet ve yatırım anlamında Türkiye’de çığır açtı. Biz projelerimize inanıyoruz. Sarıyer’i hak ettiği yere hep birlikte taşıyacağız. Hem sosyal medyadan, hem de sahadaki çalışmalarımızdan anlıyoruz ki; vatandaşın teveccühü çok iyi. 15 yıllık hasret bitiyor inşallah. Vatandaşımızın o ciddi anlamda belediyecilik beklentisi var. Sarıyer’in tamamında belediyecilik anlamında noksanlıklar var” diye konuştu.

G Hs K8L9 W8 A Ai8 B S

Editör: Levent Pehlivanoğlu