Yaz boyunca voleybolla gözümüzü açtık voleybolla gözümüzü kapattık. Hem A Milli Kadın Voleybol Takımımız hem de A Milli Erkek Voleybol Takımımız önemli başarılara imza attılar. Filenin Sultanları hem olimpiyatlarda hem de Avrupa Şampiyonası'nda derece elde etti. Ülkemizde voleybol sevgisi, voleybol tutkusu katlanarak artıyor. Türkiye Voleybol Federasyonu ve başkan sayın Mehmet Akif Üstündağ'ın emekleri de voleybolumuzun gelişmesinde çok önemliydi...

Sarıyer'imizde de voleybol konusunda da güzel gelişmeler var. Belediye Başkanı Sayın Şükrü Genç'in uzun yıllardır büyük çaba harcadığı Sarıyer Belediyesi Voleybol Takımı bu sezon Sultanlar Ligi'ne çok iyi başladı. Sezon öncesi Kupa Voley bir adaptasyon süreci gibiydi ama olumlu sinyaller almıştık. Lige de Sarıyer Belediyesi, Kuzey Boru'yu 3-2 yenerek başladı. Kadroda gelecekte A Milli Takımın vazgeçilmesi liberosu olacağını düşündüğüm Gülce Güçtekin, tecrübeli smaçör Aleksandra Crnčević gibi isimler bulunurken, flaş transfer ise Tayland MVP'si Ajcharaporn Kongyot olmuştu. Büyük bir hayran kitlesi olan Kongyot, Türkiye'nin en büyük markalarından olan Sarıyer'imizi Tayland ile buluşturuyor. Sarıyer-Kuzeyboru maçının Youtube yayınını 7 bin Taylandlı izlediği belirtilirken, bu süreçte bir başka Taylandlı yıldız Chatchu-on Moksri'nin de kadroya katıldığı açıklandı. Sarıyer'in maçlarının Sultanlar Ligi'nde artık en çok ilgi gören maçlar olması muhtemel. Voleyboldaki bu yatırım için tüm idari ekibi tebrik ediyorum. Takıma da başarılarla geçen bir sezon diliyorum.

Evimizde 3'te 3

Gelelim futbol takımımıza. Beyaz Martı, son maçında ligin iddialı takımlarından Bayburt'u 3-0 mağlup etti. Fizik kalitesi muhteşem seviyede olan genç Koray'ın 3 golüyle, Sarıyer karşılaşmayı kazanırken, son 3 saha maçında da 3'te 3 yapmış oldu. Trabzon alt yapısından yetişen Koray’ın performansı gençlere güvenin ne kadar önemli olduğunu da gösteriyor.

Zamanla daha da iyi olacak

Evinde kaybetmeyen bir Sarıyer var. Bayburt maçı 11'inde 21 yaşında olan yer aldı. Taha, Hüsnü, Bertul gibi tecrübeli isimlerle, genç oyuncuların bir arada olduğu bir kadro kuruldu. Zamanla takımın ritminin daha da yükseleceğini düşünüyorum. Eğer iç sahadaki kazanma alışkanlığı, deplasmana da taşınırsa sezon ortasına doğru Sarıyer'imiz iddialı konumda olur.