Bir insan düşünün yaşamının 45 yılı  iş ve siyasi mücadele ile geçmiş, özel sektörde başta holding bünyesi olmak üzere büyük ölçekli ve orta ölçekli şirketlerde değişik pozisyonlarda uzun yıllar yönetici olarak görevlerde bulunmuş, devamında kendi şirketini kurmuş, şirketinde bir dönem 800 bin TL üzerinde  vergi tahakkuku bulunan, banka açık kredisi, teminatsız ve ipoteksiz limitleri 400-500 bin civarında olan, şirket kredi kartı limiti dahi 85 bin üzerinde bulunan yani ticari kredibilitesi hayli yüksek, ticari hayatındaki gerek yönetici, gerekse kendi şirketleri kazançlarının büyük bir kısmını siyasi ve sosyal faaliyetlere harcamış, spor kulüp başkanlıkları yapmış, 10 yıl İBB ve Sarıyer Belediye meclis üyeliği yapmış, Ana muhalefet partisinin 7 yıl ilçe başkanlığı yapmış, bütün bunlara rağmen paraya pek değer vermemiş, halen kirada oturan bir insana '70-80 bin lirayı nereden buldu da yer açtı?' diyebilen bir şahsın ya ticari zekadan yoksun olması ya beyin özürlü olması ya da ahlaken yoksun olması gerek!

Hayatı mücadelelerle geçirmiş birisi olarak daha önce genel manada buralardan 'Nereden buldun?' yasasını çıkarmaya çalıştığı için başı yenen Rahmetli Bülent Ecevit'in Maliye Bakanı Zekeriya Temizel'e destek verdim. Makro düzeydeki bu desteğimi zaman zaman haykırdım.

Şimdi mikro düzeyde Sarıyer'e yani kendi ilçeme çevirerek çağrımı yeniliyorum! Bugünkü iktidar partisinden, ana muhalefet partisinden, daha yeni kurulan çiçeği burnunda partilerde, uzun yıllar veya 1 -2  ay dahi kısa bir süre de olsa; meclis üyeliği, ilçe yönetim kurulu üyeliği, ilçe başkanlığı, belediye başkanlığı, milletvekilliği, il yöneticiliği, parti üst düzey yöneticiliği yapan veya geçmişte yapmış kişiler kendinizin ve  1. derece yakınlarınızın mal varlıklarınızı açıklayın!

YETMEZ!

Nereden bulduğumuzu da ekonomi dilinde anlatalım. Ayrıca bu kişilerin ve 1. derece yakınlarının  mal varlığı ve kaynakları, irili ufaklı küçücük sigorta acentesi, emlak ofislerinden tutunda Zekeriyaköy'deki yürüyen ev şirketlerine kadar... Kendilerinin ve 1.derece yakınlarının gayrimenkul, menkul bankadaki varlıkları, bankadaki kredibilitelerini...

Nereden bulduk ?

Nasıl bulduk?

Açık, şeffaf ve dürüst toplum adına kaynaklarını izah ederek bir bir dökelim. Ben hazırım! Siz var mısınız ?

Haydi Sarıyer'in yürekli siyasileri! Bekliyorum.