Sarıyer’in sevilen araştırmacı yazarı ve Sarıyer Eski Spor Kulübü Başkanı ve ilçenin sevilen ismi İbrahim Balcı 90 yaşında  vefat etti.

Sarıyer’in sevilen isimlerinden ve herkesin Sarıyer’in yaşayan tarihi olarak tanıdığı İbrahim Balcı, sabah saatlerinde evinden hayatını kaybetti. 

Balcı’nın cenazesi 20 Haziran Salı (yarın) öğle namazına müteakip Sarıyer Merkez Camii’nden kaldırılarak Sarıyer Mezarlığı’na defnedilecek.

ŞÜKRÜ GENÇ’TEN TAZİYE MESAJI

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İbrahim Balcı’nın vefatıyla ilgili yayınladığı taziye mesajında şu ifadelere yer verdi; “Sarıyer’in bilgesi, Sarıyer’i her bir yönüyle yaşamış ve anlatmış, Sarıyer Spor Kulübü Başkanlığı görevinde bulunmuş, hayatı boyunca yaşama, yazıya, edebiyata, sanata değer katmış bir çınar, sevgili İbrahim Balcı aramızdan ayrıldı. Meclis Üyemiz olan oğlu Mustafa Balcı başta olmak üzere tüm ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve Sarıyerlilere baş sağlığı diliyorum. İbrahim Balcı, Sarıyer ile birlikte yaşamaya devam edecektir. Merhumun cenazesi yarın öğlen namazına müteakip Sarıyer Merkez Camii’nden kaldırılıp Sarıyer Mezarlığı’na defnedilecektir.

ibrahim-balcı-sariyer-posta-1
Başımız sağ olsun” ifadelerine yer verdi.

Sarıyer Posta olarak merhum İbrahim Balcı’ya Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.