İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin emlak sokak rayiç bedeli üzerinden haklarını arayan Sarıyer Mahalleler Birliği, cuma gerçekleşecek olan Sarıyer Belediye Meclisi nisan ayı 2. oturumda hazırladıkları dilekçeleri parti gruplarına vermek üzere Pınar Mahallesi'nde bulunan belediye binası önünde saat 11:00'de toplanacak.

Sarıyer Mahalleler Birliği, “Haklarını isteyen halktır” diyerek bir kez daha çağrıda bulunarak “Tapu oyalamacısına son. Artık yeter!” dedi. 

“BİZLERE VERİLEN SÖZLER TUTULSUN”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Pınar ve Rumelihisarı Mahalleleri’ndeki parsellerle ilgili ilçe meclisinde konuşulan metrekare değerlerine tepki gösteren Mahalleler Birliği sözcüleri şunları söyledi; “Sarıyer Belediye Meclisi’nde iki mahallemizdeki satış rakamları konuşuldu. Ve son olarak Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in katılımıyla geniş katılımlı bir toplantı yapıldı. Bize hem Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç hem de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu arazilerin belediye sokak rayiç değeri üzerinden satılacağına dair taahhütname imzalanmıştı. Ancak gelinen noktada bu sözler havada kaldı. Bize verilen sözlere sadık kalınmasını ve mahallelerimizin mağdur edilmemesini istiyoruz.”

sariyer-mahalleler-birliği