CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Mustafa Oktay Aksu, yerel basın mensuplarıyla buluştu.

Toplantıya katılan basın mensuplarının görüş ve fikirlerin dinleyen Aksu, "Sarıyerimizi ortak akıl ile yöneteceğiz. Basın mensuplarının hizmetlerimizi yerinde denetlemelerini, hizmetlerin sahiplerine ulaşıp ulaşmadığını en doğru ve tarafsız şekilde duyurması bize yol gösterecektir" dedi.

Kireçburnu Paella'da düzenlenen basın toplantısına; CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Kubat, CHP Sarıyer Belediyesi meclis üye adayları, CHP Sarıyer Seçim Koordinasyon Başkanı Hüseyin Coşkun, Sarıyer Posta Gzetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu ve basın mensupları katıldı. 

A8D0111A 869E 4834 Ad14 50824Fbe062D

 Basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda buluşan CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Mustafa Oktay Aksu, mesleğini zor koşullar altında yapmaya çalışan tüm basın emekçilerine başarılar dileyerek, “Biz yerel yöneticiler hizmet üreten, sizler ürettiğimiz hizmetleri yerinde denetleyen, bir anlamda gözümüz, kulağımız değerli basın emekçilerimi hepiniz hoş geldiniz” dedi.

64625047 Dd19 4F39 B00E 38C60871B319

‘SİYASET BİR BAYRAK YARIŞIDIR. KOLTUKLAR BİZİM DEĞİL, HALKINDIR’

Aksu; Hepinizin bildiği gibi 31 Mart Yerel Seçimleri için başlayan aday adaylık sürecinden sonra partimizin Merkez Yönetim Kurulu’nun önerisi ve Parti Meclisimizin onayıyla Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adayı olarak seçildim. Aslında bugün bizimle olan basın mensubu arkadaşlarımızın çoğuyla tanışıyoruz. Çoğunuz beni siyasi çalışmalarımdan, semtinden, ilçesinden tanıyor. Siyasi çalışmalarımda beni izlediniz, takip ettiniz. Merak ettiğiniz konular varsa ayrıca sorabilirsiniz. Adaylığımızın kesinleşmesinin ardından hızlıca saha çalışmalarımıza başladık. Aday adaylık sürecimde ilçemizin kanaat önderleri, komşularımız, STK’larımız, spor kulüplerimizi ziyaret etmiştim. Bu ziyaretler sırasında hepsiyle ayrı ayrı sohbet ederek ‘Yeni bir başlangıç’ için güzide ilçemize daha fazla değer katacak projeler üzerine çalışmalara başlamıştım.

9Ef1169D Beb8 413C 956A De31F66C0A91

Sarıyer Belediyemizi üç dönem yöneten Şükrü Genç başkanımız ilçemize önemli hizmetlerde bulundu. Kendisine her fırsatta olduğu gibi bugün de hayata geçirdiği tüm hizmetler için bir kez daha teşekkür ediyorum. Siyaset aynı zamanda bir bayrak yarışıdır. Partimiz demokrasiyi içselleştirmiştir. Seçim döneminde aday adayı olmak herkesin en demokratik hakkıdır. Her Cumhuriyet Halk Partili bilir ki oturduğumuz koltuklar, bizim değil halkın koltuklarıdır. Hiç birimizin oturduğumuz koltuklarda sonsuza kadar kalma gibi bir durumu yoktur. Günü geldiğinde o koltukları bizimle aynı çizgiyi benimseyen başka bir arkadaşımıza devretmekten gocunmayız. Mutlu oluruz” ifadelerini kullandı.

Bba824B0 567F 454F 9458 0C98Eaea5D28

‘EN ÖNEMLİ SORUNUMUZ MÜLKİYETTİR’

Sarıyer hepimizin evidir, ailesidir, çocuğudur. Çünkü bizim yaşamımız Sarıyer’dedir diyen Aksu, “Güzide ilçemizin ve komşularımızın en önemli sorunu mülkiyet sorunudur. Bu konuda tüm komşularımızın hakkını koruyacak, güvenli ve güçlü bir Sarıyer oluşturmak en temel hedefimizdir. Bu konuda hazırladığımız projelerimizi önümüzdeki günlerde siz değerli basın mensubu arkadaşlarımız ve tüm komşularımızla paylaşacağız. İlçemiz bir çok farklı kültürü, farklı inançtan insanları bir mozaik gibi içinde barındıran muhteşem bir ilçedir. Bu çeşitliliği ve zenginliği temsil etmek benim için büyük bir onur ve sorumluluktur. Sarıyerimizi daha yaşabilir, daha adil ve daha güzel bir yer haline getirmek, bu süreçte partimizin değerli üyeleri ve destekleriyle birlikte çalışarak Sarıyerimizi daha da ileriye taşımak için çaba göstereceğiz.”

SARIYERİMİZİ DAHA YAŞABİLİR BİR HALE GETİRECEĞİZ’

Aksu; “Bu seçimlerde İBB Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu ile güçlü bir birliktelik ve güçlü bir ekip oluşturarak, Sarıyerimizi daha yaşanabilir bir yer haline getireceğiz. Hepinize destekleriniz ve kamuoyuna bizleri taşımanız sırasında gösterdiğiniz çabalarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. Siz değerli basın mensubu arkadaşlarımızla Sarıyerimizi hep beraber daha güzel günlere taşıyacağımıza yürekten inanıyorum” diyerek toplantıya katılan basın mensuplarına teşekkür etti.