Ben kimim. Beni söylediklerimde arama.

Ben söylemediklerimde gizliyim

Görmediğin koskoca derya gönlümdür.

Gördüğün sahil ise dilim.

Kıyılarıma vuran dalgalarıma şaşma.

Onlar Aşk’tan gel-git’ im.

Beni mecnundan Leyla’dan sorma.

Ben yalnız Mevla’dan bir izim.

Şems-i Tebrizi

Ben kimim sorusunun cevabı bu kadar güzel anlatılamazdı.. Evet ben yalnız Mevla’dan bir izim. Adım Kimya Çifçi Dumlu.. Kendi hayatımın lideri, toplumun bana yüklediği rolleri ve statüleri yerine getirmeye çalışan, “Bin sene de okusam, ne biliyorsun diye sorsalar, haddimi bilirim’’felsefesine inanarak yaşamaya çalışan, hayalleri için cesur adımlar atan ve her yeni günün bizlere yeni yollar yeni mucizeler getirdiğine inanan, Emek vermeden hiçbir hayale hedefe ulaşılamayacağına inanan, kişisel ve mesleki gelişiminde durağanlık nedir bilmeden kendini sürekli yeni bilgiler öğrenmeye adayan ve ‘’mutlu aile, mutlu toplum ve mutlu çocuk’’ sarmalına inanarak bilgilerimin daha çok kalbe dokunmasını kendime ilke edinmiş bir insanım..

Her şey annemin üniversite tercih döneminde bana‘ Hayallerini ilk sıraya yaz’ demesi üzerine hayalimdeki ve içime en çok sinen bölümü okuyarak başladı. Mesleki ve kişisel gelişimime alanım ve ilgilendiğim konular üzerinde çeşitli sertifikalar alarak devam ettiğim gelişimime klavuz niteliğinde kişisel gelişim ve aile temalı‘Evlilik’ kitabımı ekledim. Çocuklarımızın toplumun geleceğin beyefendileri / hanımefendileri olacağı bilinciyle kendime bir hedef daha belirleyerek ikinci üniversiteye başladım. Aile ve çocuğa dair yazılar yazarken her yeni günün bir mucize getirdiği ve hayallerin bir gün bir teklif ile sana sunulmasının verdiği mutluluğu yaşayacağımı bilmeden Günaydın demiştim güne! Günaydın hayalleri için emek harcayan ,hedefleri için emek harcayan günaydın kendini keşfetmeye çalışıp kendini gelişime kapatmayan güzel insanlara..

Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Sayın Levent Pehlivanoğlu beyin açtığı bu alan sayesinde’ mutlu aile, mutlu toplum ve mutlu çocuk’’ yazılarımı birbirinden değerli okuyucular ile paylaşma imkanı sunduğu için teşekkür ederim.

Her yeni gün yeni mucizeler getirir..

- - - -