Kağıthane Belediyesi tarafından çocuklara Ramazan ruhunu yaşatmak adına tekne orucu iftarı verildi.

Kağıthane'de Ramazan'ın birinci günü Kağıthane Belediyesi'ne ait yeni Kültür Merkezinde çocuklara özel iftar programı düzenlendi. Çocuklar tekne oruçlarını öğlen namazına müteakip okunan ezanla açtılar. Küçük yaşta çocukları oruca alıştırmak ve Ramazanın maneviyatını hissetmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen programda çocukların heyecanı görülmeye değerdi.

Tekne Orucu (1)

Tekne orucu iftarına 200 çocuk katıldı. Yanı sıra iftar programında çocuklara özel Ramazan etkinlikleri de düzenlendi. Kâğıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin de tekne orucu iftarında miniklerle bir araya gelip heyecanlarına ortak oldu.

Tekne Orucu (5)

Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin programda çocuklara özel Ramazan etkinliklerinden bahsetti; ''Her akşam Kağıthane Meydanı'nda Ramazanın maneviyatına uygun çocuklara özel programlar düzenleyeceğiz. Hacivat-Karagöz, jonglör, tahta bacak, yarışmalar, illüzyon gösterileri ve müziklerle çocuklara Ramazanı güzel hatırlatacağız. Çocuk programlarından sonra da yetişkinlere özel söyleşi, konser ve çeşitli etkinlikleri yine Kağıthane Meydanı'nda düzenleyeceğiz. Tüm İstanbulluları, Ramazanın huzur ve bereketini yaşamaya Kağıthane'ye davet ediyoruz.' dedi.