Sarıyer Belediye Meclisi nisan ayı 1. oturumunda AK Parti Grup Başkanvekili Hüseyin Coşkun ile Belediye Başkanı Şükrü Genç arasında ‘tapu’ tartışması yaşandı. Coşkun, “Sözünüzün arkasında durun” dedi.

Yaklaşık yarım asırdır çözülemeyen ve Sarıyer’in en büyük sorunları arasında yer alan tapu ve mülkiyet sorunu, bir kez daha Sarıyer Belediye Meclisi’nde gerginliğe neden oldu.

Belediye meclisinde partisi adına söz alan AK Parti Grup Başkanvekili Hüseyin Coşkun, şunları söyledi: “Ben size oy birliğiyle alınan bir karardan bahsediyorum. Siz kendi grubunuzun da imzasının olduğu kağıdı onu inkar ediyorsunuz. Seçim öncesi söz verdiniz, taahhütname imzaladınız. Sözünüzde durmuyorsunuz. Siz icra makamında, biz muhalefetteyiz. Buna rağmen getirdiğiniz her şeye evet dedik. İmza attığınız taahhüdün ve sözünüzün arkasında durun. 2981 ile veya sokak rayici ile fark etmez. Onu da getirin ona da evet deriz. Artık bizi suçlayacağınız hiçbir konu yok. Sarıyer Belediye Başkanını 400 bin kişi ilgilendirir, 3-5 kişinin cebi ilgilendirmez mi diyelim size. Bu nasıl bir üsluptur? Siz de 3-5 kişinin cebini düşünmeyin, Sarıyer halkını düşünün o zaman. Kendi çevresini düşünen sizsiniz.”

AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATI SİYASİ OLARAK KİMSEDEN DİREKTİF VE ONAY ALMAZ”

Şükrü Genç’in ‘Siz onu da mahallelerde istediğiniz gibi kullanırsınız. Pankartlara yazıyorsunuz ya” sözlerine tepki gösteren Coşkun, “İlçe Başkanım pankart hazırlatırken size mi soracak? Herkes haddini bilecek. Siz de haddinizi bileceksiniz. AK Parti siyaseti, AK Parti İlçe Başkanı, AK Parti İlçe Teşkilatı siyasi olarak kimseden direktif ve onay almaz” şeklinde konuştu.