Sarıyer Belediyesi’nın projeleri arasında yer alan Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Çocuk Gündüz Bakımevi inşaatında sona gelindi.

fsm-çocuk bakımevi-sarıyer posta-4

Sarıyer Belediyesi tarafından her mahalleye ‘Kreş’ projesi devam ediyor. Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde inşaatı tamamlanan kreş, yeni eğitim öğretim yılında hizmete açılacak.

Yaklaşık 1000 metrekare alanın üzerine kurulan kreş, 6 sınıflık olarak tasarlandı. 450 metrekare kapalı alanı olan kreşte, ayrıca çocukların rahatça oyun oynayabileceği çeşitli sosyal donatı alanları ve hobi bahçeleri bulunuyor.

fsm-çocuk bakımevi-sarıyer posta-1

Muhtar Karaçam’dan teşekkür

Mahallesine kazandırılan kreş için Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür eden Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Muhtarı Osman Karaçam; “Nüfusu 35 bine yaklaşan mahallemizde kreşin olmayışı büyük bir eksilikti. Sağ olsun Belediye Başkanımız Şükrü Genç, mahallemizde, ekonomik sıkıntı çeken birçok anne babanın imdadına yetişti. Mahallem ve şahsım adına emeği geçen herkese çok teşekkür ederim.”

fsm-çocuk bakımevi-sarıyer posta-3

Sarıyer Belediyesi tarafından hayata geçirilen kreşlerin sayısı11’e yükselirken yakın bir zamanda Kireçbunu Mahallesi’ne de yapılacağı öğrenildi.

Editör: Levent Pehlivanoğlu