26. dönem CHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Didem Engin, 2023 milletvekili seçimlerinde aday olmak için başvurusunu yaptı.

DİDEM ENGİN ÖN SEÇİMLE MİLLETVEKİLİ OLMUŞTU

Didem Engin 2015 yılında ön seçimle CHP parti üyelerinin oylarıyla milletvekili olmuştu. Parti üyelerine oyları ve destekleri için her fırsatta teşekkür eden Didem Engin, “Ön seçimle milletvekili olmanın onurunu ve gururunu bana yaşatan parti üyelerimize sonsuz teşekkür ederim. Bu sorumluluğu her zaman çok güçlü bir şekilde hissettim ve çalışmalarımı da parti üyelerimizi ve halkımızı en iyi şekilde temsil edecek şekilde yürütmeye gayret ettim” dedi.

2018 yılında erken seçim kararıyla seçim tarihi yaklaşık 1.5 yıl öne çekilmiş ve dönem tamamlanamadan erken seçim yapılmıştı. Didem Engin’in milletvekilliği de 2018 yılında sona ermişti.

SARIYER’IN KIZI” MECLİS’TE SARIYER’İN SESİYDİ

Didem Engin siyasete girdiği günden beri CHP parti tabanı tarafından “Sarıyer’in kızı” olarak görüldü ve milletvekili olduğu dönemde Sarıyer’in sesini Meclis’te güçlü bir şekilde dile getirmişti.

İnşaatı yıllarca süren Çayırbaşı Hamidiye Etfal Devlet Hastanesi'nin hizmete girmesinde yaşanan gecikmeleri, Büyükdere mahallesinde deniz kenarlarında koruma bariyerlerinin olmaması sebebiyle vatandaşlarımızın denize düşerek hayatlarını kaybetmelerinin önlenmesi gibi pek çok konuda Didem Engin aktif bir şekilde sorunların takipçisi olmuştu.

Didem Engin 2

SARIYER BALIKÇILARININ SORUNLARINI DA MECLİS’TE GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Didem Engin milletvekili olduğu dönemde Sarıyer balıkçılarını da unutmayarak, balıkçıların sorunlarına çözüm üretmek üzere kapsamlı bir Meclis araştırma önergesi hazırlamış ve Meclis’te komisyon kurulması önerisinde bulunmuştu.

HEM TBMM’DE HEM ULUSLARARASI PARLAMENTOLARDA AKTİF ÇALIŞMA

Didem Engin milletvekilliği süresince aktif bir şekilde çalışarak TBMM’de 230’dan fazla konuşma yapmış, halkımızın her kesiminin sorunlarını Meclis kürsüsünde dile getirmişti. Ayrıca TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nda CHP Grubu Sözcüsü olarak görev yapmıştı.

Aynı zamanda uluslararası komisyonlarda da aktif rol alan Didem Engin, Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi, Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi gibi uluslararası parlamentolarda da Türkiye’yi ve CHP’yi başarılı bir şekilde temsil etmiş, Fransızca ve İngilizce konuşmalar yapmıştı.

DİDEM ENGİN CHP PARTİ EMEKÇİLERİNİN HER ZAMAN YANINDA OLDU

CHP parti emekçilerini vekilliği süresince hiçbir zaman yalnız bırakmayan Didem Engin, emekleri için teşekkür etti. “Yorulmak nedir bilmeden, özveriyle çalışan tüm parti emekçilerimize, sandıklarda görev alacak sandık güvenliği sorumlularımıza, müşahitlerimize ve gönüllülerimize emekleri için şimdiden çok teşekkür ediyorum” dedi.

MİLLET İTTİFAKININ İKTİDARINDA GÜÇLÜ MECLİS’TE GÜÇLÜ TEMSİLİYET

Ülkemizin, ekonomik, sosyal, toplumsal her alanda yeni ve güçlü bir başlangıca ihtiyacı olduğunu dile getiren Didem Engin, “Halkımız ülkemizde adalet, özgürlükler ve ekonomik istikrar için değişim talebini güçlü bir şekilde sandıkta dile getirecektir. Millet İttifakı olarak 14 Mayıs 2023 seçimlerinde hep birlikte başarılı olacağımıza, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun 13. Cumhurbaşkanımız olacağına yürekten inanıyorum. Birlikte çok güçlüyüz ve başaracağız!” dedi.

Didem Engin 1