Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer 38. Kongresi Ayazağa Rauf Denktaş Kültür Merkezi’nde 3 Eylül’de gerçekleşecek kongre öncesi siyasi hareketlilik hız kazandı.

866c338f-dbde-4e95-8e25-acaaaa68e40a

“Güçlü örgüt, emek ve birlik” sloganıyla yola çıkan M. Volkan Yıldız, CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’na adaylığını açıkladı. Büyükdere’deki CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı binası önünde bir araya gelen CHP Sarıyer İlçe Gençlik Örgütü ve partililer Yıldız’ı coşkuyla karşıladı. CHP Sarıyer İlçe Başkan Adayı Volkan Yıldız, kendisini karşılayan partililerle tek tek tokalaşarak teşekkür etti.

CHP Sarıyer İlçe Gençlik Örgütü’nden gelerek emek verdiği partisinde başkan adaylığını açıkladığı bu coşkulu gününde kendisini yalnız bırakmayan herkese teşekkür eden M. Volkan Yıldız, “Cumhuriyet Halk Partisi’nde görev yapan, bir gün bile emek veren herkes çok kıymetlidir” dedi.

chp-sariyer-volkan-yildiz-19

SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ

 “Adaleti sağlamak ve yarınları yeniden inşa etmek tabi ki biz Cumhuriyet Halk Partililerin işidir” diyen Yıldız şunları söyledi; “Bizim yanımızda kimler mi var? Gençler var, kadınlar var, Cumhuriyet Halk Partisi’ne emek vermiş herkes var. Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Kırmadan, dökmeden, bir arada olmayı başaracağız” diye konuştu.

“YARINLARI YENİDEN İNŞA ETMEK GÖREVİMİZDİR”

 “Cumhuriyet Halk Partisi’nde görev yapan, bir gün bile emek veren herkes çok kıymetlidir” diyerek konuşmasına başlayan Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkan Adayı M. Volkan Yıldız şunları söyledi; “18 yaşında ilçe başkanlığımızın kapısından içeri girdiğimde hangi heyecanı yaşıyorsam şu anda daha heyecanlı ve umut doluyum. O günden bugüne inancımı hiç kaybetmedim. Bugünden sonra da kaybetmeye hiç tahammülüm yok. Emek ve sermaye ilişkisinin giderek dengesizleştiği, emeğin milli gelirden aldığı payın yüzde 26,5’a düştüğü ülkemizde emekçiler alın teriyle ülkemizi ayakta tutmaya çalışıyor. Simidin 10TL olduğu, tencerelerin kaynamadığı, mutfaktaki yangının her geçen gün arttığı, yoksulluğun sıradanlaştığı, memurun, işçinin, emeklinin yok sayıldığı 22 yıllık bir iktidarla karşı karşıyayız. Her gün zamlarla belimiz daha da bükülüyor. Adaleti sağlamak ve yarınları yeniden inşa etmek tabi ki biz Cumhuriyet Halk Partililerin işidir. Anadolu’daki tüm farklılıkları bir araya getiren, esareti kabul etmeyen, dünya tarihinin en büyük devrimcilerinden Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti olan partideyiz.”

chp-sariyer-volkan-yildiz-25

“SARIYER İÇİN DERTLENİYORUZ”

Yıldız; “Bizim yanımızda kimler mi var? Gençler var, kadınlar var, Cumhuriyet Halk Partisi’ne emek vermiş herkes var. Bu dakikadan sonra bu bir bayrak yarışıdır. İlçe başkanlığı kapısında niye geldin dönemi bitti, hoş geldin dönemi başladı. Türkiye’nin mozaiği olan Sarıyer ilçesinde dertlenmek Türkiye’de dertlenmektir. Cumhuriyet Halk Partisi örgütünün sorunlarını çok iyi biliyoruz. Hepsi için çözümlerimiz var. bizim için Sarıyer, Kısırkaya’dan Rumelihisarı’na tek vücuttur. Gayemiz ortak, çatımız bir, bu bir bayrak yarışıdır, gayemiz birdir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarı için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Kırmadan, dökmeden, bir arada olmayı başaracağız. Cumhuriyet Halk Partisi’nin hedefi iktidardır. Önümüzdeki yerel seçimlerde de tüm gücümüzle çalışacağız. 2009 yılında kazanılmış bir Sarıyer Belediyemiz var. 25 yıl sonra iki kere kazanılmış bir İstanbul Büyükşehir Belediyesi var. ne ilçemizde ne de büyükşehirde sosyal belediyecilik anlayışını vatandaşlardan mahrum etmek tabi ki istemiyoruz.  “Umutsuz durumlar yoktur umutsuz insanlar vardır kimin sözü? Ben hiç bir zaman umudumu yitirmedim ” diyerek 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan kurtuluş mücadelemizi başlatan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla ve minnetle anıyoruz.”

Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkan Adayı Volkan Yıldız, konuşmasına son verirken “Barış dilini hiç bırakmayacağız. Yarınlar bizim” diyerek partililerden büyük alkış aldı.

M. Volkan Yıldız’ın adaylık açıklamasında bir dönem Sarıyer İlçe Başkanlığı yapmış Sami Canel, İzzet Bayraktar ve h. Serdar Sarıoğlu’nun katılarak destek vermesi dikkat çekti.

cacde1e5-1913-47d7-9e52-fde029f7239e

dcfdee6a-d9ad-4879-8478-5c5ff52ac81b

d357e58f-3568-488c-87b8-58ffd718889a

6c27cc0f-28af-47d8-91c9-947ff69336d6

6c27cc0f-28af-47d8-91c9-947ff69336d6

Editör: Levent Pehlivanoğlu