CHP 2. Bölge Milletvekili aday adayı olan Sevim Yalınkılıç, basın mensupları ile iftar yemeğinde bir araya geldi.

Cumhuriyet Halk Partisi 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Sevim Yalınkılıç, Ramazan ayı vesilesiyle Sarıyer’de yerel basın mensuplarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi. Büyükdere’deki Pileki Restoran’da düzenlenen iftar yemeğine Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu ve basın mensupları katıldı.

Samimi ortamda gerçekleşen iftar yemeği sonrası konuşan Yalınkılıç, “Son 21 yılda olduğu gibi yanlış adımlar ve yanlış kararlar kaynaklarımızın farklı yerlerde kullanılmasına sebebiyet verdi.. Aslında bu depremde hepimiz, nasıl yönetemediklerini gördük” dedi.

sevim-yalinkilic-basin-iftar-yemegi-2

‘NASIL YÖNETEMEDİKLERİNİ GÖRDÜK’

Milletvekili aday adayı Sevim Yalınkılıç, Sarıyer'de düzenlediği basın toplantısında ülkemizin yaşadığı zorlu deprem sürecine değinerek şunları söyledi. “Biliyorsunuz 6 Şubat tarihinde çok acı bir depremle sarsıldık. Bu depremde çok büyük kayıplarımız oldu. Vefat edenlere Allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu depremde Belediyeler, çok önemli çalışmalar ve yardımlar yaptı. Bu sayede bizim içimiz de bir nebze de olsa huzur doldu. Bunun yanında vatandaşlarımızın,, bölgelere nasıl büyük bir fedakarlık ve istekle koştuğunu gördük. Bu durum bizim aslında ne kadar büyük ve bir birine bağlı insanlar olduğunu gösterdi. Ülkemizin kaynakları sonsuz ama gelin görün ki bu depremde yapılan yanlış binalar, deprem için yapılmayan yatırımlar nedeniyle böyle bir durum oldu. Son 21 yılda olduğu gibi yanlış adımlar ve yanlış kararlar kaynaklarımızın farklı yerlerde kullanılmasına sebebiyet verdi.. Aslında bu depremde hepimiz, nasıl yönetemediklerini gördük’ dedi.

‘DEMOKRASİNİN VE ADALETİN HAKİM OLACAĞI GÜNLER OLACAK’

CHP 2. Bölge Milletvekili aday adayı olmasındaki karar verme sürecini  anlatan Yalınkılıç; ‘Biliyorsunuz ki Genel Başkanımız ve ittifak ortakları ile beraber çok önemli bir yola çıktılar. İnsan onuruna yaraşır, hakça paylaşımların yapılması, kadınlarımıza ve gençlerimize en önemlisi de bütün vatandaşlarımıza gelecekte çok güzel bir ülke bırakmak adına önemli çalışmalar yapıldı. Gençlerimiz çok mutsuz. Kadınlarımız ise; üzerindeki baskılar nedeniyle çok yorgunlar. Ancak bundan sonra aydınlık günler için Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun birleştirici gücüyle ve kendisinin önderliğinde çok yakında bu ülkeye nefes aldıracağız. Ülkemizin üzerindeki gri bulutlar dağılacak ve ülkemizin hak ettiği şekilde, demokrasinin ve adaletin hakim olduğu günler olacak. Ben de faydalı olacağım alanları düşünerek, Milletvekili aday adaylığına başvurdum” dedi.

SEVİM YARIMKILIÇ KİMDİR?

1964 yılında Tuzla’da dünyaya gelen Sevim Yalınkılıç evli ve 2 çocuk annesidir. Yarımkılıç ilköğretim ve ortaöğretim sürecini liseye kadar Tuzla’da tamamlamıştır. Üniversite de  ise; Uludağ Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde öğrenim görmüştür. Özel sektörde birçok farklı iş kolunda çalışma hayatını sürdüren Yalınkılıç, 5 yıl CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı yapmıştır. 2013’de eğlim yoklamasında ilk sırada çıkan Yalınkılıç, İstanbul Büyükşehir Belediyesinde de meclis üyeliği yapmıştır. Meclis üyeliği yaptığı süreçte Yerel Yönetim Bölümü’nden de ön lisans yapan Yalınkılıç, Parti okulu eğitmenliği de yaptı. Birçok sosyal sorumluluk projesinde ve dernekte görev alan Yalınkılıç; AÇEV’de de görev aldı. Tuzla Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin de kurucu başkanı olan Yalınkılıç, Kadın kolları görevi ve yönetimini de üstlendi. Aynı zamanda Belediye Spor Denetçisi ve Yardım severler derneği üyesi olarak çalışmalarına devam etti. Bununla beraber, Engelliler ile ilgili çeşitli çalışmalarda da yer aldı.