CHP Sarıyer İlçe Başkanlık görevini 5 yıldır sürdüren Sevim Yalınkılıç,  Büyükdere’de bulunan ilçe binasında düzenlediği toplantı ile istifa ettiğini açıkladı.

Milletvekili aday adayı olmak için yola çıkan Sevim Yalınkılıç’ın istifasında; CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Adem Ali Kargidanoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcıları Nadir Günday ve Hüseyin Coşkun, CHP Sarıyer İlçe Kadın Kolları Başkanı Sunay Sevinç, ilçe başkan yardımcıları, meclis üyeleri, ilçe örgütü ve partililer yalnız bırakmadı.

chp-sariyer-sevim-yalinkilic-istifa-aciklamasi-16 (1)

SEVİNÇ “ŞİMDİDE İKTİDAR OLMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç’a çıktığı yolda başarılar dileyen CHP Sarıyer İlçe Kadın Kolları Sunay Sevinç; “5 yıldır birlikte yol yürüdüğümüz ve her zaman her konuda gurur duyduğumuz ilçe başkanımız, bir yola çıkıyor. Önümüzdeki seçimler hepimiz için hayati önem taşıyor. Sarıyer ikinci defa Ankara’ya gidiyor. 3 dönemdir belediyesi olan bir ilçeyiz. Şimdi de iktidar olmak için çalışacağız.”

“İSTİFA KARARIMI AÇIKLIYORUM”

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, “Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağı altında ve Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde, Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında ülkemizi demokrasi ile taçlandırmak, hak, hukuk ve adaleti ülkemize yeniden kazandırmak adına çalıştım. 5 yıldır onurla sürdürdüğüm İlçe Başkanlığı görevimden istifa ederek, bu mücadeleye Milletvekili Aday Adayı olarak devam edeceğim” dedi.

“HEP BİRLİKTE ÜRETTİK, HEP BİRLİKTE ÇALIŞTIK”

Konuşmasında duygusal anlar yaşayan Yalınkılıç, “CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı görevine başlamam yine Aralık ayında gerçekleşmişti. 5 yıldır sürdürdüğüm ilçe başkanlığı görevimin haklı gururunu da sizlerle paylaşmak isterim. Sarıyer’i ve İBB’yi kazandık. Sarıyer ve iktidar için yaptığımız çalışmaları gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Hep birlikte ürettik, hep birlikte çalıştık. Hak ve özgürlüklerin kısıtlandığı, siyasi baskıların arttığı, yaşam koşullarının zorlaşması nedeniyle toplum soluksuz gençler ise umutsuz durumdadır. Ama umutsuzluğa yer yok. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun “hak, hukuk, adalet” ile başlayan, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında demokrasiyle taçlandıracağımız günler çok yakın. Ülkemizin umutla geleceğe bakacağı Cumhuriyet Halk Parti’miz var. Hepimiz bu partinin birer neferiyiz. Ülkemizi daha ileriye götürmek adına çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz. Geliyor gelmekte olan!…” dedi.

20221226_134504

“HERKESİN İMRENEREK BAKTIĞI BİR SARIYER VAR”

 ‘Herkesin imrenerek baktığı bir Sarıyer var’ diyerek konuşan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Hep beraber, Sarıyer’e verdiğimiz mücadeleyi yıllardır sürdürüyoruz. Yürüyeceği bu yolda içtenlikle herkesin elinden tutacağına inanıyorum. Ama şunu hiç unutmayın, yol düşkünü olmayın. Yol düşkünü olmak ağırdır. Ölümden bile dönmeyip bu vatan için canını veren canlarımız oldu. Ya yola çıkmayacaksın ya da yoldan dönmeyeceksin. Sarıyer’de 5 yıldır gösterdiği çabayı milletvekili olduğunda da göstermesini diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından, CHP Sarıyer İlçe Kadın Kolları Başkanı Sunay Sevinç, Sevim Yalınkılıç’a çiçek takdim etti. Konuşmaların ardından günün anısına toplu fotoğraf çekildi.