Denizlerimizin korunması için ve farkındalık oluşturmak amacıyla Sarıyer Belediyesi’nin su altı ekibine bağlı dalgıçlar Kireçburnu sahilinde deniz temizliği yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Marmara Belediyeler Birliği’nin koordinasyonu ile yapılan etkinliğe Sarıyer Belediyesi ev sahipliği yaptı. Sarıyer Belediyesi’nin Spor İşleri Müdürlüğü, Çevre Müdürlüğü ve Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenledikleri etkinlikte; su altı ekibine bağlı dalgıçlar Sevgi ve Barış Teknesi ile Kireçburnu Sahilinde temizlik için dalış yaptı. 

sariyer-deniz-sariyer-sahil-haberi -2

Denizin dibinden cam şişeler, bardaklar, çok sayıda çeşitli eşya çıkartıldı.

Etkinliğe katılan öğrenciler “Marmara Denizi Hepimizin Birlikte Temiz Tutalım” pankartıyla mesaj verdi. Sarıyer Belediye Başkan Yardımcıları Nadir Günday, Sevgi Atalay, Hüseyin Coşkun ve birim müdürleri de deniz temizliğine destek verdi.

16843

Sarıyer Belediyesi Çevre Müdürü Ali Güneş; “Buradaki amacımız toplumdaki farkındalığı arttırmak. Ekimlerimiz daldılar ve maalesef geri dönüşümü çok zor olan çok sayıda plastik atıklar çıkartıldı. Bu hem deniz canlıları, hem de insan sağlığı için oldukça tehlikeli. Bunun önüne geçebilmek için kirletmemek esas olmalıdır” dedi.

Editör: Levent Pehlivanoğlu