İNTERPOL'ün kırmızı bültenle aradığı ve adı uyuşturucu kaçakçılığına karışan Sırp çete lideri Zeljko Bojanic'in, Sırp uyruklu Rosto Mijonovik'i öldürdüğü şüphesiyle Sarıyer'de kaldığı villada yakalanmıştı.

Mijonovik'in cesedinin villanın bahçesine gömüldüğü iddiaları üzerine bahçede kazı yapılmış ancak ceset bulunamamıştı. Mahkeme kararıyla villada bugün keşif yapıldı.

Karadağ'da bulunan Skaljari çetesinin yöneticilerinden olduğu iddia edilen Risto Mijianoviç'in, Sarıyer'de bir restorandan kaçırıldıktan sonra bir villada işkence yapılarak öldürülmesi ile ilgili iddianame düzenlenmişti.

sariyerde-sirp-cete-liderinin-olduruldugu-villada-kesif-002

İddianamede, Mijanoviç'in Sarıyer Uskumruköy'de bulunan bir restoranda tuzağa düşürülerek kaçırıldığı, işkence edildikten sonra 10 Kasım 2020 günü öldürüldüğü, cesedinin hafif ticari araçla restoran yakınında bulunan Zeljko Bojaniç'e ait villanın arkasına gömüldüğü öne sürülmüştü. İddialar üzerine villada kazı yapılmış ancak ceset bulunamamıştı.

sariyerde-sirp-cete-liderinin-olduruldugu-villada-kesif

Davanın görüldüğü 40. Ağır Ceza Mahkemesi'nde villada yeniden keşif yapılmasına karar verildi. Villada keşif yapan heyet, yaklaşık 1 saatlik çalışmanın ardından ayrıldı.