İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 88. yıldönümünde, Sarıyer’de; kadın meclis üyeleri, muhtarlar ve siyasi parti temsilcileriyle birlikte yürüdü. 

sariyer-atatürk-kent-ormani-yürüyüs-ekrem-imamoglu (2)

Sarıyer Atatürk Kent Ormanı’nda gerçekleştirilen sabah yürüyüşüne, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Sevim Yalınkılıç, CHP Sarıyer Kadın Kolları Başkanı Sunay Sevinç, İYİ Parti Sarıyer İlçe Başkanı İbrahim Temur, kadın meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. 

sariyer-atatürk-kent-ormani-yürüyüs-ekrem-imamoglu (1)

“LİDERLİK ÖRNEĞİ”

Türkiye Cumhuriyeti’nin, kadınlara seçme ve seçilme hakkını en erken dönemde tanıyan ülkelerden biri olduğunu belirten Ekrem İmamoğlu, “Mustafa Kemal Atatürk’ün, böylesi bir erken zamanda bunu milletine öngörerek, bu vizyonel kararı alması, muhteşem bir liderlik örneği. 21’nci yüzyılın bana göre en önemli eşitlikçi hamlelerinden birisi. Hele hele bizim coğrafyamızda bu çok daha önemli, bulunduğumuz coğrafya gereği. Bu bakımdan gururluyuz” ifadelerini kullandı.

“BİRLİKTE YÜRÜYORUZ”

“Bugün yakın coğrafyamızda kadına gösterilen şiddete, kadını toplumsal hayattan ötekileştiren anlayışa karşı, dipdiri olmalıyız” diyen İmamoğlu, şunları söyledi: “Bu bağlamda çok mutluyuz böyle bir etkinliği yapmaktan dolayı. Sarıyer’deki Atatürk Kent Ormanı’nda, burada doğanın içerisinde, bu güzel ortamda, doğanın bize bahşettiği o eşitlik duygusunu yönetime, ülkenin tüm yaşamına ve hatta tüm dünyaya kavuşturma noktasındaki sorumluluğumuzu dile getirmek için birlikte yürüyoruz. Her ne kadar bugün yoğun bir kadın kitlesi noktasında eşitsiz bir durumda kendini hissetsem de bir o kadar da güçlü hissediyorum. İnşallah bahsettiğim o hedefleri, hep birlikte elde ettiğimiz günleri başta ülkemizde ve bütün dünya ülkelerinde yaşarız.”

sariyer-atatürk-kent-ormani-yürüyüs-ekrem-imamoglu (5)

sariyer-atatürk-kent-ormani-yürüyüs-ekrem-imamoglu (4)