İsveç’in ırkçı Stram Kurs Partisi’nin kurucusu Rasmus Paludan’ın İsveç’in başkenti Stockholm’de bulunan Türk Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim’i yakması sonrası başta Türkiye olmak üzere İslam dünyasından tepki yağmıştı. Bu tepkilerden bir tanesi de Sarıyer Ülkü Ocakları’ndan geldi.

Sarıyer Ülkü Ocakları yaşanan olaya karşı tepkisini, Sarıyer Merkez'de bulunan Ali Kethüda Cami'nde  vatandaşlara Kur’an-ı Kerim dağıtarak gösterdi.

 “DEĞERLERİMİZE EL UZATMAZLAR”

Sarıyer Ülkü Ocakları Başkanı Ümit Kapıcıoğlu: “İsveç'in başkenti Stockholm'de Türk Büyük Elçiliği önünde kutsalımız, yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'in yakılması bizleri derinden üzmüş ve sarsmıştır. Bu alçak girişimi Türk Büyükelçiliği önünde yaparak Türk-İslam Alemine düşmanlıklarını açıkça belli eden İsveç yönetimi bu yanlışından dönmeli ve Türk-İslam Alemi'nden derhal özür dilemelidir.”  

sarıyer-ülkü-ocakları-sariyer-posta

“TÜRK-İSLAM ALEMİ'NE YAPILAN SALDIRIYI LANETLİYORUZ”

Kuran'ı Kerim'i yakan kadar böyle bir girişime izin veren İsveç Hükümeti de suçludur diyerek teki gösteren Kapıcıoğlu, “Bildiğimiz üzere dünyadaki tek Müslüman ülke Türkiye değildir. Bu alçakça saldırının Türk Büyükelçiliği önünde yapılması Türk düşmanlığını da göz önüne sermektedir. Liderimiz Sn. Devlet Bahçeli'nin de ifade ettiği gibi; "Dinin sahibi Allah’tır. İman ediyoruz ki, hem Allah’ımız hem de milletimizle birlikte İslam alemi batıla, küfre ve haçlı emellerine vakti saati geldiğinde kaçınılmaz hesabı soracaktır." Türk-İslam Alemi'ne alçakça, zalimce ve saygısızca yapılan saldırıyı lanetliyoruz. Olaya tepkimizi göstermek adına da vatandaşlarımıza Kur’an-ı Kerim dağıttık” dedi.

sarıyer-ülkü-ocakları-sariyer-posta-3