Sarıyer Cola Gazoz, Türkiye'de birçok kişinin kalbinde özel bir yere sahip olan sevilen bir içecektir. Serinletici tadının ötesinde, marka ve sahiplik hikayesini anlamak, içme deneyimine eşsiz bir boyut katar. Peki, Sarıyer Cola Gazoz kimin sahibi kimdir? Sarıyer Cola Türk malı mı? İşte detaylar...

SARIYER COLA GAZOZ KİMİN SAHİBİ KİMDİR?

Sarıyer Cola Gazoz'un sahibi Hulusi Oğuz'dur. Hulusi Oğuz, Sarıyer Gazoz Oğuz Gıda Fabrikası'nın da kurucusu ve yönetim kurulu başkanıdır. Sarıyer Gazoz, 1997 yılında kurulmuş bir Türk gıda şirketidir. Sarıyer Cola Gazoz, Sarıyer Gazoz'un kolalı gazoz markasıdır.

Hulusi Oğuz, 1965 yılında Sarıyer'de doğmuştur. İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra aile mesleği olan gıda sektörüne girmiştir. Sarıyer Gazoz'u kurarak Türk gıda sektöründe önemli bir yer edinmiştir.

SARIYER COLA TÜRK MALI MI?

Sarıyer Cola Türk malıdır. Sarıyer Cola'nın sahibi ve üreticisi olan Sarıyer Gazoz, 1997 yılında İstanbul'da kurulmuş bir Türk gıda şirketidir. Şirketin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı Hulusi Oğuz'dur. Adana, Sakarya ve Bolu'da bulunan fabrikalarda üretilen Sarıyer Cola ve Gazoz’un rünlerin hammaddeleri de Türkiye'den tedarik edilmektedir. Bu nedenle Türk malıdır.