Kendini süper kahramanlar gibi havalı hissetmek isteyen miniklerimizin vazgeçilmezi ışıklı çocuk ayakkabıları 90’lı yılların modası olmasına rağmen günümüzde de popülaritesini arttırarak devam ettirmekte.

Işıklı çocuk ayakkabıları bu uzun soluklu popülaritesini çocuk modasını tıpkı çocuklar gibi renkli, eğlenceli ve kullanışlı bir hale getirmiş olmasına borçlu. Hem kız hem erkek çocukları yanıp sönen ayakkabıları sayesinde hem hareket etme kabiliyeti kazanıyor hem de dışarı çıkarak sosyalleşmeye fırsat buluyorlar. Çünkü çocuklar ışıklı ayakkabılarını giydikleri her an kendilerini televizyonda izlediği ayaklarından kıvılcımlar saçan süper kahramanlara benzetiyorlar. Bu açıdan baktığımızda ışıklı çocuk ayakkabılarına çocukların gözlerini parlatan trend dememiz yanlış olmaz.

Kız çocuk ayakkabıları, çocukların hayatlarına renk kattığı için onların hareket ve enerji dolu dünyasında ışıklı çocuk ayakkabıları çok şey ifade ediyor. Ne yalan söyleyelim sokakta ışıklı ayakkabıları ile koşan çocuklar gördüğümüzde bazen biz yetişkinler bile içten içe kıskanıyor ve çocukluğumuza dönmek istiyoruz. Şu ayakkabılardan yetişkinler için olanını da yapsanız ya hani ... Biz eminiz alacak çok kişi olurdu ama neyse konumuz bu değil, başka blogların konusu olsun bu.

Işıklı çocuk ayakkabıları sadece dışarıdan hoş görünen bir trend değil aynı zamanda çocukların güvenlikleri düşünülerek de üretilmiş bir ürün olarak bilinir. Çocuk kayıplarının zirve olduğu 90 dönemlerinde ışıklı ayakkabılar ilk olarak karanlıkta ve ücra bölgelerde kaybolan çocukları fark edip bulabilmek amacıyla üretildi ve sonradan çocukların da beğenisini kazanması ile günümüze kadar ulaştı. Açıkçası uzun bir süre daha kendilerini gündemde görmeyi bekliyoruz. İşte ışıklı çocuk ayakkabıları seçerken bilmemiz ve dikkat etmemiz gereken şeyler

Kalite ve Güvenlik Kilit Noktamız

Çocuklarımız bizim gözümüzün nuru olduğu için onlar daha anne karnında iken onların hayatlarını inşa etmeye başlıyoruz; yatacakları yataktan emeceği emziğe, oyuncakları ve giyeceği çoraplara kadar her şeyini tam takım hazır ediyoruz ki onlar rahat, sağlıklı ve mutlu olsunlar. Bu listenin içinde elbette çocuklarımızın giyeceği ayakkabılar da çok önemli bir noktada yer alıyor olmalı. Hele söz konusu ışıklı çocuk ayakkabıları olduğunda alacağımız ışıklı çocuk ayakkabısının tabiri caize adi bir yapıda olmamasına dikkat edilmeli. Mutlaka erkek çocuk spor ayakkabı güvenilir bir yerden alınmalı ve kaliteli malzemelerden üretilmiş olmalıdır. Ayrıca ışıklı çocuk ayakkabılarında yer alan ışıkların su ve darbeye dayanıklı olmasının gerekliliğini göz ardı etmemeliyiz. Bu yolla çocuğumuzun ayaklarını güvence altına alır ve attıkları her adımdan emin olmuş oluruz.

Eğlencenin İlk Kuralı: Rahatlık

Çocuklar her ortamda ve her şekillerde rahat olmanın mutlaka bir yolunu bulurlar ve bunun için rahatlığı aramazlar, anlayamazlar. Fakat biz ebeveynler olarak onların rahatlığını önceden düşünmekle sorumluyuz. Çocukların gün boyu ayağında olup içerisinde koşturup oyunlar oynayacakları ışıklı ayakkabıları da tıpkı diğer tüm ayakkabılarında olması gerektiği gibi rahat olmalıdır. Çocukların giyeceği hiçbir ayakkabı onların ayaklarını gereğinden fazla sıkmamalı, tercihen bağcıksız veya kolay bağlanabilir ve temizliği pratik olan ayakkabılardan olmalı. Çünkü bu çocuklar nihayetinde çocuk oldukları için etrafta koşuşturup doya doya eğlenmeleri en doğal hakları. Düşe kalka, kirlene kirlene büyüyecekler rahat olun.

Eğlence Pil Ömrüne Takılmasın

Işıklı ayakkabılar hakkında kötü olan tek şey kanımızca pillerinin bitiyor olmasıdır. Fakat endişelenilmemeli çünkü ışıklı çocuk ayakkabılarının geneli çocuklar eğlenmeye ara vermesin diye uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanmıştır. Fakat yine de ömrünün ne kadar süreceğini ve pillerin nasıl değişiminin sağlanacağını bilmekte fayda var.

Tarz Çocukların Favorisi Tarz Işıklı Ayakkabılar

Çocukların da bir havası olmalı ve bu anlamda alacağınız ışıklı çocuk ayakkabısında çocuğunuzun sevdiği karakter ve detayların olduğu ayakkabılar tercih etmek çok doğru olacaktır. Işıklı çocuk ayakkabıları sayesinde çocuğunuz çocukluğunu ışıltılı olarak hatırlayacak. Ona benzersiz bir deneyim yaşatabilmek için doğru ışıklı ayakkabı modelini tercih edin.