Sarıyer Belediye Meclisi’nin 2023 yılı Ocak ayı ilk oturumu yapıldı. CHP’li Meclis Üyeleri, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek mesajları verdi.

Sarıyer Belediye Meclisi, 2023 yılının ilk oturumunu Ana Hizmet Binası’ndaki meclis salonunda gerçekleştirdi. Gerçekleşen meclis toplantısında CHP’li Meclis Üyeleri Nizamettin Günel, Melendiz Dalyan İzgi ve Özkan Sucu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında “ahmak” davası nedeniyle verilen 2 yıl 7 ay 15 günlük hapis cezası ve “siyasi yasak” kararını eleştirdi ve İmamoğlu’na destek veren konuşmalar meclise damgasını vurdu.

AK Parti Meclis Üyesi Ali Yaman,  yeni yılda Ayazağa’da bulunan Rauf Denktaş Kültür Merkezi’ndeki düğün organizasyonları için yapılan zammın fazla olduğunu ve yeniden değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti. Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun da zammın yeniden değerlendirileceğinin belirtti.

Daha sonra ise denetim komisyonu için seçim yapıldı. CHP’den Ayhan Gedik ile Hayrettin Dereli aday gösterilirken, AK Parti’den’den ise Ali Yaman aday oldu. 19 oy alan CHP’li Ayhan Gedik ve Hayrettin Dereli ile 10 oy alan AK Parti’li Ali Yaman denetim komisyonuna seçildi.

Cuma günü yapılacak olan Ocak ayı 2. oturumunun meclis kararıyla bu ay için perşembe günü yapılmasına karar verildi.

  • Sarıyer Son Baskı