CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Mustafa Oktay Aksu’yu CHP İlçe Başkanlığı'na gelişinde partililer büyük coşkuyla karşıladı.

CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Kubat ve partililer davul sesleri ve meşaleler ile parti binasına kadar yürüdüler. Başkan Kubat “Yuvanıza hoş geldiniz” diyerek Oktay Aksu’yu karşıladı.

G Gj Vfk Xs A Am T H4-1

Başkan Mehmet Kubat, “Örgütümüzle ilgili tüm çalışmaları yaptık. Cumhuriyet Halk Partisi ve Sarıyer İlçe Başkanlığı olarak önümüzdeki 45 gün için sonsuz bir güç ile çalışacağız. Sizilerle birlikte Cumhuriyet Halk Partisi bayrağını, 4. Kez dalgalandırmak için hazırız” diyerek sözü CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Mustafa Oktay Aksu’ya bıraktı.  

G Gj Vf1 X M A E87Q S

TÜM SARIYERLİLERİN BÜYÜK EMEĞİ VAR

Alkışlarla eşliğinde kürsüye çıkan CHP Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkürlerin iletmesi dikkatlerde kaçmadı.

Aksu “Sarıyer’e yapılan hizmetleri daha üst bir noktaya taşımak, devam eden projeleri sonuçlandırmak ve Sarıyerli komşularımızın ihtiyaç duyduğu her türlü hizmet ve yatırımı üretmek için hazırım. Şu ana kadar yapılan bütün projelerde, başta belediye başkanımız olmak üzere yöneticilerimizin, parti büyüklerimizin, meclis kadrolarımızın, çalışanlarımızın ve tüm Sarıyerlilerin çok büyük emeği var” dedi.

SİYASET BİR BAYRAK YARIŞIDIR

Konuşmasını sürdüren Oktay Aksu, “Siyaset bir bayrak yarışıdır. Bu bayrağı günümüze kadar Sarıyer’de kıymetle taşıyan Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu bayrağı 15 sene önce sayın başkanımıza veren parti irademiz, bugün emaneti bize teslim etti. Biz başkanımızın bıraktığı yerden bu bayrağı daha yukarıya taşıyacak ve zamanı geldiğinde onurla teslim edeceğiz. Bayrağı elden ele vermek gerekir. Ne olursa olsun hiçbir şeyin birlik ve beraberliğimizi tartışılabilir hale getirmesine izin vermeyeceğiz.”  diyerek konuşmasına devam etti.

7117289D 773D 417E A55C 1D74E7B2F882 (1)

SARIYERLİ KOMŞULARIMIZIN İHTİYAÇLARINI ÇÖZECEĞİZ

Konuşmasının devamında vaatlerini sıralayan Aksu, “Sarıyer’in çözüm bekleyen sorunları, burada yaşayan herkesin ayrı ayrı beklentileri var. İstanbulun siyasi ve ekonomik sorunlarından Sarıyer’de kendi payına düşeni alıyor. Sizler bizden hizmet bekliyorsunuz. Mülkiyet problemini çözmemizi bekliyorsunuz. Sarıyerli komşularımızın sorunlarını biliyorum, merak etmeyin çözeceğiz. Sarıyer’i daha güzel yarınlara hep birlikte taşıyacağız”  Şeklinde konuştu.

Bc72A9Cb 3D21 4Db0 9427 A3Df8F07Ad9F

TROLL CEPHESİ HAKKIMIZDA YALANLAR ÜRETİYOR

Yaptığı konuşmada kendisi hakkında ortaya atılan iddialara da cevap veren Oktay Aksu, “Troll cephesi hakkımızda; Sarıyerli değil, ithal aday, belediye işçilerini işten çıkaracak, sokak hayvanlarını sevmiyor gibi yalanlar ileri sürüyorlar. Bu nasıl bir hırs, nasıl bir vicdansızlıktır! Veteriner olan Oktay Aksu için Hayvan sevmiyor diyorlar, Oktay Aksu’ya işçileri atacak diyorlar. 1 Mayıs’larda DİSK bayrağı altında kaç sefer yürüdüm sayısını bile hatırlamıyorum. Kardeşini işe almadım diye benim için duvarlara defol yazıları yazan bir kişi, bile bile kovuldun diyebiliyor. 20 yıldır komşularıyla yaşayan Oktay Aksu’ya dışarıdan, ithal diyebiliyorlar. Hatta ömrünü 2. dönemi büyükşehir meclisinde olmak üzere 3 dönem büyükşehir meclis üyeliği, il başkanlığı ve belediye başkan yardımcılığı yapmış Oktay Aksu’ya insanların gözlerinin içine baka baka liyakatsiz diyebiliyorlar. Sizlerin takdirine bırakıyorum” Diyerek konuşmasına devam etti..

C596051E 4C54 4207 8Cee Ef511C96Ed6B

HEP BİRLİKTE TARİH YAZACAĞIZ

Konuşmasını devam ettiren Aksu, “Uzun yıllardan beri Sarıyer’de yaşayan bir kardeşiniz olarak hiçbir zaman partilerimin doğruları dışında hareket etmedim. Partimin bana verdiği tüm görevleri layığıyla yerine getirdim. Ne ailemin, ne Sarıyer’li komşularımın ne de parti örgütümün başını öne eğmedim. Kazandığım tecrübeleri İlçeme hizmet etmek için kullanmama izin verdiği için parti ve örgütüme minnettarım. Adil, eşitlikçi, şeffaf ve ötekisi olmayan bir Sarıyer için hepinizi var gücünüzle çalışmaya davet ediyorum. ilçemizi birlikte yöneteceğiz.  İstanbulumuzun incisi Sarıyer için çıktığımız bu yolda kimsenin diline, dinine, rengine bakmadan hep birlikte tarih yazacağız. Mevlana’da, Hacı Bektaş  - ı Veli’de, Pir Sultan Abdal’da Yunus Emre’de bizim. Cumhuriyetimizin, 20. yılında Sarıyer’i hep beraber bir kez daha başarıya ve zafere taşıyacağız. Hiç kimse, Cumhuriyet Halk Paritis’nden büyük değildir. Zorluklarla kazandığımız Sarıyer Belediyesi’ni AK Parti’ye kaptırmayacağız” diyerek sözlerini noktaladı.

G Gj W I0 W E A A K O M V

G Gj W Jc Wk A A7U Ji

G Gj Ui Y Ww A Ay I N A

Haber Foto: Umut Demir