T.C. Demiryolları Daire Başkanı ve Sarıyer Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Şems Çakıroğlu’nun akrabası olan MYK Üyesi ve MHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Ferhat Çakıroğlu, Serkan Büyük Sarıyer’de muhtarlar ve basınla  bir araya geldi.

Karadenizliler Vakfı’nda düzenlenen programa; MYK Üyesi ve MHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Ferhat Çakıroğlu, MHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Serkan Büyük, MHP Sarıyer İlçe Başkanı Dursun Karabacak, T.C. Demiryolları Daire Başkanı ve Sarıyer Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Şems Çakıroğlu, Sarıyer Muhtarlar Derneği Başkanı ve Darüşşafaka Muhtarı Hüseyin Sarıuçak, muhtarlar ve Sarıyer Posta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni katıldı.

mhp-cakiroglu-kahvalti-7

“SİYASET KURUMU İNSANLARA HİZMET İÇİN VAR”

T.C. Demiryolları Daire Başkanı ve Sarıyer Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Şems Çakıroğlu’nun ev sahiplediğinde gerçekleşen programın açılış konuşmasında şunları söyledi, “Sarıyer’de sizlerle bir arada bulunabilme imkanı içinde Allaha şükür ediyorum. Sarıyerli bir bürokrat, Sarıyer için elimden geleni yapmaya çalışan bir kişiyim. Bugün burada olmamın asıl sebebi kuzenim ağabeyim Ferhat Çakıroğlu’nun bizim bölgemizden milletvekili olacağı sebebiyle burdayım. Siyaset kurumu insanlara hizmet için var. Sizler her biriniz, muhtarlarımız, devlet temsilcileri olarak, kamu yöneticileri olarak burdasınız.  Hizmet için seçilmiş insanlar olarak buradasınız. Bugün bu vesile ile Sarıyer’inde içinde olduğu bölgenin meclisteki inşallah vekilleri burada onlarla tanışmış olma fırsatı bulmuş olacağız, iletişimlerimizi almış olacağız. Sarıyer’le alakalı bir sorun olduğunda bir mesele olduğunda mecliste birinin kapımızı çalmamız gerektiğinde bir kişi daha bir Sarıyerli daha bir vekilimiz daha olsun diye buradayız” dedi.

“14 MAYIS SEÇİMLERİ ARİFESİNDE SİZLERLE OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ”

Programda söz alan MHP Sarıyer İlçe Başkanı Dursun Karabacak, 14 Mayıs 2023 seçimleri arifesinde Sarıyerimizin temsilcileri ve değerleri muhtarlarımızla bir organizasyon yapıp bizi bir araya toplayan Şems Çakıroğlu’na çok teşekkür ediyoruz diyerek şunları söyledi. “Sarıyer Milliyetçi Hareket Partisi olarak İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adaylarımız Serkan Büyük ve Ferhat Çakıroğlu’na yürekten başarılar diliyoruz” dedi.

dursun-karabacak-mhp

“CUMHUR İTTİFAKI OLARAK BAŞARIYA ULAŞACAĞIMIZDAN HİÇ ŞÜPHEMİZ YOKTUR”

MHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Serkan Büyük ise konuşmasında, “Şükürler olsun ki Milliyetçi Hareket Partisi Sarıyer ilçe teşkilatından çıkan bir adayınız ve Sarıyer’in evladı olarak karşınızda olmak benim için en büyük gurur. 14 Mayıs’ta Allah nasip ederse ülkemizin yeni yüzyılında lider olarak yoluna devam etmek üzere bu seçimlerde Cumhur İttifakı olarak başarıya ulaşacağımızdan hiç şüphemiz yoktur” dedi.

mhp-sariyer-sariyer-posta-10

“HİÇBİR SİYASİ PARTİYİ AYIRMADAN HEPSİYLE BİR ARAYA GELECEĞİZ”

MYK Üyesi ve MHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Ferhat Çakıroğlu, Sarıyer programından kendisini tanıtmasının ardından şunları söyledi, “ MHP İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı olarak burada olmaktan memnuniyet duyuyorum. Milletvekili olduktan sonra siyasi kimliğimizle bütün milletimize kapımız açık olacak. Hiçbir siyasi partiyi ayırmadan tüm vatandaşlarımızla bir araya gelerek çözüm üreteceğiz, sorunlarını dinleyeceğiz. Bu konuda da söz veriyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşanan darbelerin arka planında Türkiye’nin belki de hayal bile edemeyeceği farklı bir durum ve işgale uğraması söz konusuydu. Biz millet olarak 14 Mayıs 1950’den bu tarafa demokrasi sınamalarından geçirmiş milletiz. Nitekim 57. hükümet olan Milliyetçi Hareket Partisi, Anavatan Partisi ve Demokratik Sol Parti haricindeki bütün hükümetlerin ömrü 1- 2 yılı geçemiyor. Bu istikrarsızlığı alt yapıları yapamama noktasındaki durumu ortaya koyuyor” diye konuştu.

mhp-sariyer-sariyer-posta-1

Konuşmaların ardından çeklin hatıra fotoğrafı ile program son buldu.

Karadeniz Vakfı’da gerçekleşen toplantının videosu;