Sergilediği sosyal belediyecilik anlayışı ile Türkiye'ye örnek olan Kağıthane Belediyesi, ilçedeki ihtiyaç sahibi vatandaşlara tek tek ulaşarak desteklerde bulunuyor.

Kağıthane Belediyesi'nin sunmuş olduğu desteklerle, ilçedeki ihtiyaç sahibi ailelerin yaşam kaliteleri arttı. Belediye gıdadan giyime, kırtasiye ürünlerinden psikolojik yardıma varıncaya kadar her alanda ihtiyaç sahibi ailelerin yanında oldu.

20240321 6 Q B76 N W C X0

AYRIM YAPMADAN HERKESE EŞİT YARDIM

Kağıthane Belediyesi son beş yıllık dönemde ailelere 185 bin 430 adet gıda kolisi, 63 bin adet kıyafet, 3 bin 100 adet ev eşyası, öğrencilere 62 bin 800 adet okul çantası ve kırtasiye malzemesi, hastalara 3 bin adet yatak ve alez, engellilere 900 adet tekerlekli sandalye dağıttı. İhityaç sahibi, yalnız yaşayan 2 bin kişiye her gün iki öğün sıcak yemek ulaştırılıyor. Çölyak hastası vatandaşlarda 2 bin adete yakın glutensiz gıda kolilerinden dağıtıldı. Kağıthane Belediyesi 3 bine yakın çocuğu sünnet ettirdi. Üniversite sınavına girecek gençleri de unutmayan Belediye; 17 bin 698 öğrencinin YKS harcını karşıladı, 5 bine yakın üniversiteliye de nakdi destekte bulundu. Vatandaşlar ayrıca Belediye'nin ücretsiz psikolog desteğinden 6 bin 900 defa faydalandı.

20240321 6 F2 W W557 A V

“SOSYAL ÇALIŞMALARIMIZA EKSİKSİZ DEVAM EDECEĞİZ”

Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, ihtiyaç sahibi, yaşlı, hasta, engelli, öğrenci; kimseyi kimsesiz bırakmadıklarını söyledi. Yeni dönemde sosyal yardımlarla yüzleri güldürmeye devam edeceklerini belirten Öztekin, “Kimse kendini yalnız hissetmesin. Toplumsal huzur ve barış ortamının kalıcılığı için sosyal çalışmalarımıza eksiksiz devam edeceğiz” diye konuştu.

Editör: Levent Pehlivanoğlu