31 Mart'ta gerçekleşecek yerel seçimler öncesi kamuoyu araştırma şirketleri tarafından Sarıyer Belediye Başkanlığı seçimi ile ilgili  anketlere tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Kubat, “Güvenilir olmayan araştırma sonuçlarını dikkate almıyoruz” dedi.

CHP Sarıyer Belediye Başkan Adayı Oktay Aksu’nun geride gösterildiği anketlerin sipariş usulü hazırlandığını savunan Başkan Mehmet Kubat, “Sonuçları itibariyle milletimizi kandırma, manipüle etme amacı taşıdığı anlaşılan ve güvenilir olmayan araştırma sonuçlarını dikkate almıyoruz” ifadelerini kullandı.

MEHMET KUBAT’IN AÇIKLAMASI ŞU ŞEKİLDE;

“Son günlerde kamuoyunda Sarıyer’in olası seçim sonuçlarına ilişkin çeşitli araştırma şirketlerinin birtakım sonuçlar yayınladığını üzülerek takip ediyoruz. Niteliği gereği bilimsel araştırma yöntemlerini ihtiva etmesi gereken ancak sonuçları itibariyle adeta milletimizi kandırma, manipüle etme amacı taşıdığı anlaşılan ve güvenilir olmayan araştırma sonuçlarını dikkate almıyoruz. Masa başında alelacele sipariş usulü üretilen, sokağın nabzıyla hiçbir ilgisi olmayan, kamuoyunu yanıltma amacı taşıyan girişimleri şiddetle kınıyoruz. Unutulmamalıdır ki, CHP örgütleri dimdik ayakta ve adayının arkasındadır. Her gün yaşıyoruz ve görüyoruz ki Sarıyerli hemşehrilerimizin teveccühü bizleredir. Bu birliktelik ile 31 Mart seçimlerini partimizin kazanacağına inancımız sonsuzdur. Hiç kimse Cumhuriyet Halk Partisi’nden büyük değildir. Asıl olan Cumhuriyet Halk Partisi ve onun temel ilkeleridir. Cumhuriyet Halk Partili olan herkesin tek beklentisi kişisel kazanımlar değil, partimizin başarısıdır. Kazanacağız, kazanacağız, kazanacağız. Tam yol ileri.”

20240321 4 A S96 H37 J K