MNG Holding’in patronu M. Nazif Günal, Tarabya’da bulunan ve İBB tarafından iki defa mühürlenen villasını tüm müdahalelere rağmen tamamladı.  

MNG Holding’in patronu Mehmet Nazif Günal, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) iki defa mühürlemesine rağmen ve herkesin gözü önünde kaçak villa inşaatını tamamladı. 

mng-mehmet-nazif

Birgün Gazetesi’nin haberine göre, 4 katlı kaçak villa inşaatının tamamlandı ve işçilerin ince işleri için çalışmalarına devam ettiği belirtildi. Kaçak inşaatı gizlemek için de yapının etrafı yaklaşık 5 metrelik tel örgü ve paravanlarla çevrilerek inşaat çalışmalarının gizlendiği ifade edildi.

NE OLMUŞTU?

MNG Holding’in patronu Mehmet Nazif Günal, Tarabya’da, üzerinde 1950’li yıllarda inşa edilen bir köşkün bulunduğu boğaz manzaralı bir arazi satın aldı. Ardından izinsiz çivi çakmanın dahi yasak olduğu alandaki köşkü sessiz sedasız yıktırdı ve kanunlara aykırı olarak yeni bir dört katlı villa inşa etmeye başladı. “Boğaz öngörünüm bölgesi” nde yer alan, İBB Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nün yetki ve sorumluluk alanında bulunan kaçak inşaatı İBB yetkilileri tarafından iki kere mühürlenmiş ve yıkım kararı için mahkemeye başvurmuştu. Ancak, Mehmet Nazif Günal’ın başvurusuyla mahkeme yıkım işlemi için yürütmeyi durdurma kararı verdi. Süreç halen devam ediyor.