Cumhur İttifakı AK Parti Sarıyer Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun, boğazın incisi Sarıyer’de belediyeye ait bir tek sosyal tesis olmadığını söyleyerek, “Bu durumun hiçbir mantıklı açıklaması olmaz” dedi.

Seçmen ziyaretlerine Reşitpaşa ve Emirgan’da devam eden Hüseyin Coşkun, Emirgan sahilde yürüyüş yapan vatandaşların sorusu üzerine, “Halkımız aradığı, hak ettiği kaliteli hizmeti artık uygun fiyata alabilecek” dedi. Coşkun, önemli icraatlarından birinin Sarıyer’den dev sosyal tesis girişimi olduğunu söyledi.

“SOSYAL TESİSLER İÇİN HEMEN ÇALIŞMAYA BAŞLAYACAĞIZ”

Büyük yeşil alanlara ve İstanbul Boğazı ile Karadeniz sahiline uzanan kıyılara sahip Sarıyer’de henüz, işletmesi belediyeye ait bir sosyal tesis bulunmadığının altını çizen Coşkun, “Boğazın tadını çıkartmak isteyen komşularımız özel işletmeler tarafından işletilen cafe ve restoranlardan yüksek maliyetlerle hizmet almak zorunda kalıyor. Boğazın incisi olan Sarıyer’imizde bu zamana kadar halka hizmet prensibiyle hizmet veren belediyeye ait bir tesisin olmamasının hiçbir mantıklı açıklaması olamaz. Çevre ilçelere baktığımızda vatandaşın uygun şartlarda hizmet alabileceği pek çok tesisleri olduğunu görüyoruz, Sarıyerliler de bu hizmetten mahrum kalmayacaklar. Göreve geldiğimizde ilk icraatlarımızdan biri sosyal tesis çalışmalarına başlamak olacak. Halkımızın bu yönde ciddi bir talebi var. Biz de bunu görmezden gelemeyiz. 1 Nisan itibariyle inşallah vatandaşlarımızın iyi hizmet alabileceği, uygun fiyatlı sosyal tesisler için hemen çalışmaya başlayacağız” dedi.