Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, görevden alınmasından sonra bir basın açıklaması yayınladı. İşte satır aralarında çok önemli siyasi mesajların verildiği o açıklama;

BASINA VE KAMUOYUNA

Sarıyer Belediye Meclis Üyesi ve Sarıyer Belediye Meclis Başkan Vekili aynı zamanda Belediye Başkan Yardımcısı olarak 20 yıl aralıksız Sarıyer’e hizmet ettim. Benim için Sarıyer evim, yuvam ve ait olduğum yerdir. Ailemi kurduğum, çocuklarıma kavuştuğum yerdir. Sarıyer’in bende emeği çok, borcumu bir ömür ödesem bitmez.

DOĞRU ÇİZGİDE DURMAYA DEVAM

Kamuoyumuzca bilindiği üzere Belediye Başkan yardımcılığı görevim, sayın başkan Şükrü Genç tarafından ani bir kararla alındı. Uzun süredir siyasi bakışımızda ve yerel yönetim anlayışımızda derin farklar oluşan başkan ve ekibiyle yaşanan bu ayrışmanın siyasi ve idari zeminde kalması dileğimdir. Uzun süredir içeride kalarak sürdürdüğümüz “doğru çizgi” mücadelesine her platformda devam edeceğim.

Sayın Başkanın çalışma ekibi konusunda tasarrufta bulunma hakkı sonuna kadar saklıdır. Benim siyasi geleneğime ve kültürüme yön veren ise “yola çıktıklarını yolda bulduklarına asla değişme” ilkesi olmuştur.

Bizler bugünkü iktidarın topluma dayattığı, yozlaşmış kültürün ve çirkin siyasi yöntemlerin geride kaldığı bir Türkiye için çalışıyoruz. Bu kültürün ve yöntemlerin bizim saflarımızda yer alması kabul edilemez. Bu kaybetmekten ötesi, rakibine benzemektir. Ben siyasi yaşamımda bu tarzı asla kabul etmeyeceğim. Dedikoduya, itibara yönelik kıyıma ve mesnetsiz iddialardan siyaset devşirmeye asla prim vermeyeceğim. Bu eskimiş tarza tamah edenleri de dikkatle izliyorum. Biz bu ülkeyi içine itildiği uçurumdan çıkartmaya yeminliyiz. Bunun için yenilgiden öğrenmek de bizim işimiz. Toplumu dinlemek, zorda, darda olanların sesini duymak bizim görevimiz. Ülkemizi gerçek anlamda demokrasiyi getirmek ve önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün hayal ettiği uygarlık seviyesine ulaştırmak için değişeceğiz yenileneceğiz, tartışacağız, çözümün ve refahın adresi olacağız. Bunu yapmaya gücümüz de heyecanımız da çalışma azmimiz de var Allah’a çok şükür. Sarıyer’e hizmet için kimseden izin almaya, icazet almaya gerek duymuyorum. Birikimim güçlü, projelerim hazır. Halkla bütünleşerek, partimizi ve muhalefeti iktidara taşıyacak sürecin neferi olacağım.

Partimizin başarıyla sürdürdüğü demokratik süreci kutuplaşmayla, suni ayrımlarla ve holigan siyasetle lekelemek isteyen herkesin karşısında duracağım. Partili büyüklerimizin tecrübesi ve hedefi halka hizmet olan genç, dinamik kadroların enerjisiyle önümüzdeki yerel seçimlerde de Sarıyer’imizi barışın, huzurun ve mutluluğun kalesi yapmak için çalışmaya devam edeceğim.

HEDEFİM BÜYÜK…

Yeni bir paradigmaya ihtiyaç duyuluyor. Bu bağlamda yol arkadaşlarımıza ve kendi evlatlarına sahip çıkan bir çalışma anlayışı, liyakat sahibi, kendi dinamikleriyle yürüyen çalışma arkadaşları ve üretken ortamıyla Türkiye’ye örnek olan bir pratiğe ihtiyaç var. Sarıyer bunu başaracak güçte. Kendi yükünü taşıyacak ve kentimize ilham verecek bir potansiyele sahip Sarıyer’imiz. Kentine, değerlerine, geleceğine ve kültürüne yakışır bir siyasi iklimi ilçemizde hâkim kılacağız. Kimseyi dışarıda bırakmadan, herkesle konuşarak halkımızla bütünleşeceğiz.

Her seçimde yan yana çalıştığım gençlere ve kadınlara sözüm var. Toplumun yükünü taşıyan, eşitlik hakkı için mücadele eden kadınlardan öğrenmeye devam edeceğim. Genç, dinamik, üretken gençlerimizin daima yanında olacağım. İlkelerimize sıkı sıkıya bağlı ve geleceği kucaklayan bir anlayışla aydınlık Türkiye’yi kurma yolunda emin adımlarla ilerleyeceğiz.

Herkesi saygıyla, sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum.

Yolumuz, yollarımız açık olsun…

Editör: Levent Pehlivanoğlu