CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda milletvekili aday adayı olmak için istifa eden Sevim Yalınkılıç, görevini CHP Sarıyer’in yeni ilçe başkanı Ahmet Güveloğlu’ya teslim etti.

CHP Sarıyer İlçe Başkanlığı düzenlenen devir teslim törenine; Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Adem Ali Kargidanoğlu, CHP Sarıyer Kadın Kolları Başkanı Sunay Sevinç, Atatürk Düşünce Derneği Sarıyer Şube Başkanı Fahrettin Serdaroğlu, CHP Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri, İlçe yönetimi ve partililer katıldı.

chp-sariyer-devir-teslim-sariyer-posta

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Gerçekleşen devir teslim töreni ile göreve başlayan Cumhuriyet Halk Partisi Sarıyer İlçe Başkanı Sayın Ahmet Güveloğlu ve yönetimine başarılar diliyor, beş yıldır görevi başarıyla sürdüren Sevim Yalınkılıç’a ve yönetimine hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

CHP-sarıyer-sarıyer-posta-gazetesi

SEVİM YALINKILIÇ:  “PARTİMİZİN OYUNU SARIYER’DE YÜKSELTİK”

Devir teslim töreninde duygusal bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili aday adayı Sevim Yalınkılıç, “5 yıl önce ben bu devir teslimini rahmetli Yeter Büyükdurmuş’tan almıştım. Allah rahmet eylesin. Görev sürem boyunca Sarıyer’de büyük bir hoşgörüyle, pozitif ve demokratik bir şekilde partimizi, örgütümüzü ve tüm üyelerimizi doğru temsil etmek için elimden geleni yaptım. Partimizin oyunu hep beraber yükselttik, yerel seçimlerde 3. kez Sarıyer Belediyesi’ni Cumhuriyet Halk Partisi Şükrü Genç ile aldık, 2 kere İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni Ekrem İmamoğlu’yla kazandık. İvmelerimiz hep artarak gitti.  Hepinizin bildiği üzere ben de milletvekilliği aday adaylığı süreci için istifa ettim. Genel merkezimizin takdiriyle Ahmet Güveloğlu ve yönetimi şimdi bundan sonra ilçe başkanlığı görevini yerine getirecek” dedi. 

CHP-sarıyer-sarıyer-posta-gazetesi.5

AHMET GÜVELOĞLU: “BİZLER GÖREVİMİZİN BİLİNCİNDEYİZ”

CHP Sarıyer’in yeni İlçe Başkanı Ahmet Güveloğlu, “Sarıyer ilçe başkanı olarak 5 yıl başarıyla görev yapan Sevim Yalınkılç’a yeni yolculuğunda başarılar diliyorum. Bütün emekleri için kendisine teşekkür ediyoruz. Bizler görevimizin bilincindeyiz. Her Cumhuriyet Halk Partili gibi elimizi taşın altına koymak istiyoruz. Ülkemiz ve partimiz için görevimizi yapacağız. Ülkemizin içinde bulunduğu bu olumsuz tablo karşısında üzerimize düşen sorumlulukların farkındayız. Bu onurlu, önemli ve zor görevi tüm gücümüzle birlik ve beraberlik içerisinde yapacağız. Sokakta, mahallede nerede olursak olalım tek ses olacağız. Sarıyer’de kurduğumuz iktidarı tüm Türkiye’ye yayacağız” dedi.

CHP-sarıyer-sarıyer-posta-gazetesi haberi

Devir teslim töreni, partililerin toplu halde çektirdiği hatıra fotğrafı ile son buldu.