AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı geleneksel hale getirdiği yerel basın buluşmasını İlçe binasında gerçekleştirdi.

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun, ilçe gündemine dair önemli değerlendirmelerde bulunurken, Sarıyer Belediyesi'ni sert bir dille eleştirdi. Kurşun; “Maalesef bu yönetim, Sarıyer'i Sarıköy yaptı. Bunların zihin kodlarında hizmet etmek gibi bir dert yok" dedi.

Basın toplantısına; AK Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı İlhan Bal, AK Parti Sarıyer İlçe Başkan Yardımcısı Ümit Sanlav, Abdullah Erol Akkuş, AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Verda Yiğit, Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu ve yerel basın kuruluş ve temsilcileri katıldı.

AK PARTİ HİZMET HAREKETİNİN PARTİSİDİR”

Sarıyer’in yerel basın mensuplarıyla her ay düzenli olarak gerçekleştirdikleri toplantıların önemli olduğunu vurgulayan Başkan Kurşun, “AK Parti, Türkiye genelinde olduğu gibi Sarıyer’e de vatandaşların ihtiyacı olan tüm hizmetleri getirecektir. AK Parti hizmet hareketinin partisidir” dedi.

“SARIYER EĞİTİM HİZMETLERİ İLE KONUŞULACAK”

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılında 23 Nisan 2023’te tüm ülkemizde olduğu gibi Sarıyer’de de dev yatırımlar hizmete açılacağını müjdeleyen Kurşun, “Bunun eğitim alanında güzel örnekleri Sarıyer’de olacak. Rumelikavağı’de eğitime başlayan Güney Kıldıran İlköğretim Okulu, Baltalimanı’da inşaatına başlanan Behçet Kemal Çağlar eğitim kompleksi, Gümüşdere’de anaokul İlk ve ortaokul, PTT evlerinde Zübeyde Hanım İlköğretim okulu ve Yeni Mahalle, Fatih Sultan Mehmet, Ayazağa, Derbent, Rumeli Feneri, Baltalimanı, Emirgan, İstinye, Zekeriyaköy, Gümüşdere ve Uskumruköy olmak üzere 10 mahallemize anaokulu yapacağız ”

“HİZMET ETMEK VİCDANİ SORUMLULUĞUMUZ DA VAR”

Sarıyer’de muhalefet partisi olmalarına rağmen hizmet etme anlayışının vicdani sorumluluğunu taşıkdıklarını belirten Kurşun; “Türkiye’de 19 yıldır iktidarız ama Sarıyer’de muhalefetiz. Sarıyerli vatandaşlarımıza hizmet sunma açısından asla bir adım geride durmuyoruz. Aksine Sarıyer’e kazandırdığımız birçok önemli hizmetlerimiz var. Çayırbaşı’nda hizmete açılan Aile Sosyal Hizmetler Müdürlüğü, Çayırbaşı ve Seyrantepe Hamidiye Etfal Hastaneleri, Çayırbaşı tüneli ve Hacıosman’a kadar gelen metro sayesinde Sarıyer önemli hizmetlere kavuştu. Sarıyer’den bu devasa hizmetler gelmeseydi, Sarıyer, ‘Sarıköy’ olurdu” dedi.

GAZETECİLER GÜNÜ UNUTULMADI

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen yerel basın buluşmasında 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü unutulmadı.

'10 Ocak Dünya Gazeteciler Gününüz Kutlu Olsun' yazan pasta hep birlikte kesildi.  Başkan Kurşun, Sarıyer’de gündemin nabzını tutan tüm basın mensuplarının gününü kutladı. Programın sonunda günün anısına hatıra fotoğrafı çekildi.

SARIYER POSTA