Bahçeköy’de yıkılan 9 katlı Çavuş Apartmanı sakinleri Başakşehir’de TOKİ güvencesi ile yapılan konutlara taşınma süreci başladı.

ak-parti-sariyer-

Yaşanan mağduriyetin ardından zor durumda olduklarını dile getiren Çavuşbaşı Apartman sakinleri AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığına teşekkür ziyaretinde bulundular. Başkan Halil İbrahim Kurşun, konuyu Cumhurbaşkanlığı’na, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ileterek bir an önce çözülmesi için girişimlerde bulunmuştu.

ak-parti-sariyer-sariyer-posta-12

Bahçeköy Çavuşbaşı Apartman sakinlerinin teşekkür ziyaretinden duyduğu memnuniyet dile getiren Başkan Kurşun şöyle konuştu.“TOKİ’nin inşa ettiği konutlara hak kazanan Çavuş Apartmanı sakinlerine hayırlı olmasını cenab-ı haktan niyaz ediyorum. Yeni evlerine kavuşan her kardeşimize huzur içerisinde oturmalarını cenab-ı haktan niyaz ediyoruz. Bahçeköy’deki sakinlerimizin de gözyaşlarına sessiz kalmayan yüreklerindeki acıya sessiz kalmayan Cumhurbaşkanımıza ben buradan şükranlarımı ifade etmek istiyorum” dedi.

ak-parti-sariyer-posta-1

BAŞKAN KURŞUN’DAN TEŞEKKÜR

Başkan Kurşun; “Çavuş Apartmanı sakinlerine başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ Başkanı ve çalışanları son derece özen göstermiş, bu mağduriyetlerin bir an önce giderilmesi için yapılabilecek ne varsa ellerinden geleni fazlasını yapmışlardır. Buradan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u, TOKİ Başkanı ve çalışanlarını yürekten teşekkür ediyorum.”

ZİYARETTE İLGİNÇ NOTLAR GÜNE DAMGA VURDU

Bahçeköy Çavuşbaşı Apartman sakinlerinin teşekkür ziyaretinde ilginç konuşmalar güne damga vurdu. Apartman sakinleri, AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun’a “Sizi belediye başkanı görmek istiyoruz. Bizi yeni evlerimize kavuşturdunuz. Allah sizden devletimizden razı olsun” şeklinde geçen konuşmalar karşısında Başkan Kurşun teşekkür etti. Kurşun, "Bir kez daha ifade etmek isterim ki; Türkiye Yüzyılı’na gideceğimiz 2023 seçimleri dışında hiçbir gündemimiz yok" dedi. 

9abb7d18-3e5a-41fc-b171-b1d44ef4c9d8

YENİ EVLERİN DEĞERİ YAKLAŞIK 6 MİLYON TL

Yaşanan sürecinde ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca mağdur ailelere 1500-1800 TL arası kira desteği verilmişti. Apartman sakinleri; şu sıralar Toki güvencesi Başakşehir Ziya Gökalp Mahallesi’ndeki yeni evlerine geçmenin hazırlığı içinde. Bugünkü değer 6 milyon TL değeri olan evler için Çavuşbaşı Apartman sakinleri, 15 yıl boyunca 2040 -2800 arası bedel ödeyecek.

NE OMUŞTU

2019 Ağustos ayının başında bu binada çökme tehlikesi olduğunu tespit edilen bina Önce binanın riskli olduğu tespit edilen ve 2 yıl önce yapılan incelemelerde riskli olduğu gerekçesiyle boşaltılan 9 katlı bina büyük bir gürültü ile çökmüştü.

SARIYER İLÇE BAŞKANLIĞI'NDA GERÇEKLEŞEN TEŞEKKÜR ZİYARETİNİN VİDEOSU 

Sarıyer Posta