Sarıyer’de CHP'lilerin 14 Mayıs seçimlerine dönük çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor.

Seçim takvimi açıklandıktan sonra geniş bir katılım ile bir araya gelerek seçimde nasıl bir çalışma ve strateji içinde çalışacaklarını, partileri ve adayları Kemal Kılıçdaroğlu'na nasıl katkı sağlayacaklarını anlatan CHP'lilerin yoğun çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Sarıyer'de en yüksek oy oranı ve sandık, seçim gündemli yapılan bu çalışmalardan bir tanesi daha Tarabya'da bulunan Sivas, Zara ilçesi köy derneğinde yapıldı.
ali-ihsan-özdemir-chp-5

Dernekte yapılan toplantıya katılan katılımcılara dönük konuşma yapan Ali İhsan Özdemir, İstanbul 2. Bölgede hangi partinin hangi oy oranına ulaşma ihtimali olduğunu, bu oranlarla kaç vekil çıkarılabileceğini, fazla verilen oyların ise boşa atılacak oylar olduğunu belirtti. Rakamlar ile örneklendirdiği anlatımında mecliste muhalefet için önümüzdeki dönemde sandalye çoğunluğunun ne kadar önemli olduğunu anlatan Özdemir, adayımız Kılıçdaroğlu'nun kazanacağından eminiz, fakat bu başarıyı mecliste çoğunluğu elde ederek taçlandırmak ve onun elini mecliste rahatlatmanın gerek diyerek, seçmenlerin oy tercihlerinde dikkat etmeleri gerektiğini belirtti.

ali-ihsan-özdemir-chp

Toplantıda söz alan katılımcılar da fikirlerini belirttikten sonra, toplantı, sandıkta alınması gereken tedbirler ve seçim günü ile ilgili yapılması bilgilendirildi.