AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nca Muharrem ayı vesilesiyle Sarıyerli vatandaşlara aşure ikramında bulunuldu.

Başkan Halil İbrahim Kurşun, “Paylaştıkça çoğalan, birlik, bolluk ve kardeşliğimizin aşı olan aşure günümüz mübarek olsun” dedi.

ak-parti-sariyer-asure-ikrami-6

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı, Sarıyerlilere aşure ikramında bulundu. Muharrem ayı vesilesiyle birlik ve beraberlik adına pişirilen aşureler Sarıyerlilerle buluştu. AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun’un öncülüğünde ve AK Parti Sarıyer İlçe Kadın Kolları Başkanı Şükran Soylu Demiralp, ilçe yönetiminin de destekleriyle Sarıyer genelinde aşure dağıtımı yapıldı.

ak-parti-sariyer-asure-ikrami-8

VATANDAŞLAR AŞURE İKRAMINI TATTI

Sarıyer Merkez’de günün ilk dağıtım noktası cuma namazı çıkışı oldu. Ardından AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı binası önünde ikramlarda bulunuldu. Caddeden araçlarıyla geçen ve yürüyen vatandaşlar AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nın aşure ikramını tattılar. Sarıyerli vatandaşlar AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Kurşun ve ilçe yöneticileriyle sohbet ederek kendilerine teşekkür ettiler.

KURŞUN: “BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZE VESİLE OLSUN”

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun; günün anlam ve önemine değinerek “Hazreti Hüseyin Efendimize, Kerbela şehitlerimize rahmetle önce cuma namazı çıkışında ardından İlçe Başkanlığımızın önünde kıymetli komşularımıza aşure ikramında bulunduk. Bereketi memleketimizi kuşatsın, muhabbetimiz, huzurumuz daim olsun. “Dâr-ı dünyâ Kerbelâ’dır her Hüseynî meşrebe” paylaştıkça çoğalan, birlik, bolluk ve kardeşliğimizin aşı olan aşure günümüz mübarek olsun. Zalime karşı dik duruşun sembolü olan başta Hz. Hüseyin Efendimiz olmak üzere tüm Kerbela şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Muharrem ayınızı ve aşure gününüzü kutluyor bugünün birlik ve beraberliğimize vesile olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Hepinizi sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum” ifadelerine yer verdi.

BAŞKAN KURŞUN'NUN GAZETEMİZE VERDİĞİ ÖZEL RÖPORTAJ

Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu'na konuşan İlçe Başkanı Halil İbrahim Kurşun'nun özel röportajı.

Editör: Levent Pehlivanoğlu