Yeniden Refah Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığına kısa bir süre önce atanan Yusuf Erbay ve Kadın Kolları Başkanı Reyhan Canoğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla, gazetemizi ziyaret ettiler.

BAŞKAN ERBAY’DAN, 10 OCAK GAZETECİLER GÜNÜ VURGUSU

Ziyarette, gazetecilerin zorlu şartlarda mücadele verdiğini ifade eden İlçe Başkanı Yusuf Erbay, “Kamuoyunun aydınlatılması ve bilgilendirilmesi adına gazetecilerin ilkeli ve tarafsız bir şekilde çalışmaları da toplumların demokrasilerinin gelişmesinde, güçlü bir toplumun var olmasında önemli bir kilometre taşını oluşturur. Gazeteciliğin demokratik bir kurum olabilmesinin temelinde doğruyu söylemek gibi etik ve sorumluluk duygusunun mutlak surette bulunması gerekmektedir. İçinde yaşadığımız dünyanın ve insanların karşı karşıya bulunduğu temel sorunlarla ilgili bilgi ve haberin yayılması ve tartışılması, demokratik hassasiyetin gelişmesi açısından da zorunludur. Bu anlamda tüm zorluklar karşısında emek veren tüm basın mesuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor ve başarılar diliyorum” dedi.

PEHLİVANOĞLU’DAN 10 OCAK KUTLAMASI

Yeniden Refah Partisi Sarıyer İlçe Başkanlığının yaptığı ziyaretten dolayı memnuniyetini ifaden eden Gazetemizin İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu, gazeteciliğin demokratik bir kurum olabilmesinin temelinde doğruyu söylemek, yazmak gibi etik ve sorumluluk duygusunun mutlak surette bulunması gerektiğini belirterek şunları söyledi. “Hakkaniyet sahibi ve ahlaki sorumluluk ilkesiyle çalışan gazeteciler, kamuoyunun haber alma hakkı ve doğru bilgilendirilmesi anlamında emek veren tüm meslektaşlarımın, 10 Ocak Gazeteciler Gününü kutluyorum” dedi.

SARIYER POSTA