Kâğıthane Belediyesi tarafından satın alınan Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG, ilçe sokaklarını dolaştı. Vatandaşın TOGG'a ilgisi oldukça yoğundu.

110523_togg_kagıthanede (16)

Kâğıthane Belediyesi'ne ait TOGG'un sürücü koltuğuna Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin geçti. Başkan Öztekin, Türkiye'nin yerli ve milli otomobili TOGG'u ilk olarak ilçedeki lise öğrencilerine tanıttı. Her gün farklı bir okulda sergilenen TOGG'a öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Kimisi fotoğraf çektirdi, kimisi de içine binip aracın aksamlarını yakından inceledi.

110523_togg_kagıthanede (4)

Başkan Öztekin öğrencilere hitaben; ''Türkiye'nin altmış yıllık hayali gerçek oldu. TOGG'u abileriniz, ablalarınız yaptı, onu geliştirecek olan sizlersiniz. Ülkemiz 2053 ve 2071 hedeflerine sizlerin gayretiyle en güzel şekilde ulaşacaktır. Sizlerden tek beklentimiz; okuyup, çalışıp ülkemize faydalı kişiler olmanızdır. Sizin her projenizde, her ihtiyaç duyduğunuz anınızda yanınızdayım.'' diye konuştu.

110523_togg_kagıthanede (14)

Başkan Öztekin TOGG ile yaptığı okul ziyaretlerinin ardından vatandaşlarla buluştu. Emniyetevleri ve Merkez mahalleleri meydanlarında şehir sakinleriyle bir araya gelen Başkan Öztekin talep ve önerileri değerlendirirken bir taraftan da Kâğıthane Belediyesi'nin yeni aracı TOGG'u tanıttı. TOGG, Kağıthanelilerden tam not aldı. Görüşleri sorulan her bir vatandaş, Türkiye'ye gururu yaşatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere aracın yapımında emeği geçenlere teşekkür ettiler.

110523_togg_kagıthanede (15)

110523_togg_kagıthanede (2)110523_togg_kagıthanede (11)