Türkiye Komünist Partisi (TKP), Sarıyer'deki semt evlerine bir yenisini daha ekledi. Büyükdere Semt Evi, Reşitpaşa Semt Evi'nin ardından ilçedeki ikinci semt evi oldu.

"İnsanlık iyi şeylere layıktır ve biz mutlaka başaracağız" mottosuyla Türkiye'nin yüzden fazla noktasında halk toplantıları düzenleyen TKP, aynı gün Büyükdere Semt Evi'nin açılışını da gerçekleştirdi.

"Üzerimize düşeni yapmaya hazırız"

TKP Sarıyer Örgütü adına söz alan Kıvanç Ünlütürk, konuşmasında TKP semt evlerinin öneminden bahsetti. Sarıyer'de bugüne kadar yapılan çalışmaları anlatan Ünlütürk, "Aydınlık bir Büyükdere için biz üzerimize düşeni yapmaya hazırız, ama sizlerin de desteğine ihtiyacımız var" dedi..

"Umut halkın örgütlenmesinde"

TKP Merkez Konseyi Üyesi Aydemir Güler yaptığı konuşmada, "Bugün 125 toplantı düzenlemesi TKP’nin her hafta sonu birkaç tane semt evi, işçi evi veya köy evi açıyor olması iyidir. Çünkü Türkiye halkının düne göre önceki haftaya göre biraz daha örgütlü biraz daha özgüvenli olmasını temsil eder. Hepsi bu kadardır ve önümüzde alacağımız daha çok uzun bir yol var" dedi.

Pulat'tan birlikte mücadele çağrısı

Mahallelilerin ve dost kurum temsilcilerinin söz aldığı etkinlikte Halkevleri Genel Başkan Yardımcısı Hasan Pulat, dayanışma ve birlik kültürünün Büyükdere Mahallesi'nin geçmişten gelen önemli bir kazanımı olduğunu belirtirken, birlikte mücadele çağrısı yaptı.

SARIYER POSTA