CHP Sarıyer’de hareketli günler yaşanıyor. 3 dönemdir Sarıyer’i üst üste kazanan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, bu dönem partisi tarafından tekrar aday gösterilmedi.  

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in aday belirleme süreci ile ilgili yaptığı basın açıklaması yaptı Ana hizmet binası önünde toplanan kalabalığa seslenen Genç, “Sarıyer’in geleceğinden endişeliyim” derken 18 Şubat’a dikkat çekerek, yerel seçim sürecinde kararını vereceğini belirtti.

Şükrü Genç (3)

“SON GECE DE ADAY DEĞİŞTİ”

Kanal 7 Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç şunları söyledi;  2009’dan başlamak istiyorum. 2009 yılında ben Önder Sav’ın bir buçuk aylık mülakatından geçtim. Ben 15 yılı değil çok uzun yılları planladım. Ve belli bir yere geldik.  Şu an planlayıp altyapısını hazır ettiğimiz projeler var. Tüm bunların yapılması bölge insan için elzemken ve özellikle bunları yapamadan hiç konuşamadan son gece limitinde bir başka adayın açıklanması herkesi şaşkınlığa boğdu. Ve bunun gerekçesini de bilemiyorum. Benimle konuşulmadığı için de yargılamadan konuşmak istemiyorum. “

“BANA SÖYLEMEDEN BU KARARIN ÇIKMASI BENİ ŞAŞIRTTI”

Başkan Genç, “Ben sevgili Ekrem kardeşimle çok iyi ilişkileri içindeyim. Ekrem başkanın “Ben Şükrü Başkanı aday olarak istemiyorum” diyebildiğine inanmıyorum. Ben onu kendim duymak isterdim. Bana söylemeden böyle bir kararın çıkması şaşkınlığa uğrattı. Bunun şaşkınlığı içerisindeyim.” 

ŞÜKRÜ GENÇ’TEN BAĞIMSIZ ADAYLIK SİNYALİ

“Ben tabii ki de bu işi ölene kadar yapmayacağım. Birilerine devir edeceğim ama bu devir ettiğimiz kişiler bizim bu yapımız içerisinden yetişmeleri lazım. Düzeltilmesi ve kararın yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini ısrarla söylüyorum.  Ben Sarıyerli halkımla birlikte karar veririm. Sarıyer halkı bana derse ki ‘yürüyelim’ yürürüz. ‘Durun’ derlerse de dururuz.”

Editör: Levent Pehlivanoğlu