AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Altay Unan, Sarıyer Belediyesi meclis toplantısı Nisan ayı 1. oturumunda ilçe spor kulüplerinin adına araç tahsisi ve katılım ücretleriyle ilgili önerge verdi.

Sporun ve sporcunun mecliste ve Sarıyer’de sesi olan Unan; “Bu katılım ücretlerini yükseltebilecek miyiz? Ve Ne zaman zamlı olarak kulüplerimize dağıtımlarını yapacağız?” diye konuştu.

AK Parti Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Altay Unan’ın meclis toplantısındaki konuşması ve verdiği önerge şöyle:

SARIYER BELEDİYESİ MECLİS BAŞKANLIĞINA

Sayın Başkan, Sevgili meclis üyesi arkadaşlarım, Kıymetli Sarıyerliler ve basınımızın değerli temsilcileri, hepinizi sevgi,saygı ve muhabbetle selamlarım.

Öncelikle tüm İslam aleminin mübarek ramazan ayını şahsım ve grubum adına kutlarım.

Gençlerimiz bizler için çok önemlidir. Gençlerimizi ne kadar sporun içinde tutabilirsek o kadar önemli bir iş başarmış oluruz. Bizler Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri olarak bu gençlerimize, amatör spor kulüplerimize biraz daha sportif anlamda maddi manevi destek vermemiz gerekmektedir.

Belediyemizin spor kulüplerimize yaptığı önemli desteklerden biride araç tahsisidir. Son haftalarda deprem bölgesine araçların programları neticesinde gitmesi ile bazı kulüplerimiz bu konuda mağdur olmuşlardır. Deprem bölgesine tüm ilçe belediyeleri araç tahsis yapmaktadır yapmalıdır da, bu programları ilçe spor kulüplerimizin maç programlarını etkilemeden yaparsak çok daha anlamlı olacaktır. Çünkü belediyemiz spor kulüplerimize araç tahsis programlarını gayet iyi organize ediyordu.

Bu konuda Amatör spor kulüplerini, İASKF’yi de zor durumda bırakmadan araç tahsis programlarımızı yapmamızı tüm ilçe spor kulüpleri adına talep etmekteyiz.

Ayrıca her yıl olduğu gibi İlçe Kulüplerimize Katılım bedeli olarak verilecek 10.000 tl’lik tutar için İlçe Spor Kulüpleri, şahsım ve grubum adına Belediye Spor İşleri ve Sorumlu Başkan Yardımcımıza teşekkür ediyoruz.

Fakat verilecek bu miktar ile Spor Kulüplerimiz çok rahatlatmış olmamaktadır… Bu miktar ile en fazla kullanabileceği 10/15 top alabilmektedir.

Spor kulüplerimizin harcama kalemleri; Sportif ve antrenmanlarda kullanılan malzemeler, forma, eşofman takımları, yağmurluk, sağlık ihtiyaç malzemeleri, antrenör maaşları, belediyemiz hafta sonu maçlarına genel anlamda araç desteği zaten vermektedir. Çok takımla müsabakalara katılan takımlarımız da zaman zaman araç tutmak zorunda kalabilmektedirler. Bu durumda amatör spor kulüplerimizi zora sokmaktadır.

Bu sebeplerden dolayı; İlçe Spor Kulüplerimizin katılım ücretlerini 10.000 tl den 20.000 tl’ye çıkartılmasını tüm kulüplerimiz adına rica ediyoruz.

SORU ÖNERGEM:

Bu katılım ücretlerini yükseltebilecek miyiz? Ve Ne zaman zamlı olarak kulüplerimize dağıtımlarını yapacağız?

Soru önergelerimin başkanlık makamına havalesini, tarafımıza da sözlü ya da yazılı olarak bildirilmesini saygılarımla arz ederim.