Sarıyer'de balık ekmek festivaline büyük ilgi

​​​​​​​Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen balık ekmek festivaline Sarıyer halkı yoğun ilgi gösterdi.

Sarıyer'de balık ekmek festivaline büyük ilgi

​​​​​​​Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen balık ekmek festivaline Sarıyer halkı yoğun ilgi gösterdi.

Levent Pehlivanoğlu
Levent Pehlivanoğlu
14 Mayıs 2022 Cumartesi 15:08
458 Okunma
Sarıyer'de balık ekmek festivaline büyük ilgi

Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen balık ekmek festivaline Sarıyer halkı yoğun ilgi gösterdi.

Sarıyer Cumhuriyet Meydanı'ndaki düzenlenen balık ekmek festivali vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü. Sarıyer halkı, Karadeniz müzikleri eşliğinde doyasıya balık ekmek yedi.

Sarıyer halkı balığa doydu

Alanı dolduran binlerce vatandaşa balık ekmeğin yanı sıra helva ve içecekte ikram edildi. Etkinlikte toplamda 2 bin adet balık ekmek dağıtıldı. Balığın merkezi Sarıyer'de düzenlenen bu etkinlikte vatandaşlar, gazetemiz aracılığıyla Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkür ettiler.

Etkinlik alanında Sarıyer Posta Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Levent Pehlivanoğlu’na konuşan Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Coşkun, "Türk Kalp Vakfı ve İstanbul Amatör Sportif Olta Balıkçıları Derneği ortaklığı ile yaptığımız bu etkinlikte en temel amacımız balık ve sağlık ilişkisini halkımıza göstermekti. Bu farkındalıkla halkımıza balık ve kalbin ilişkisini anlatarak, böyle bir etkinlik düzenledik” ifadelerini kullandı.

"Balığı halkımıza ulaştırmamız gerekiyor"

Balık tüketiminde ciddi bir eksiklik yaşadığını belirten Çoşkun, " Maalesef ki balık pahalı bir ürün ve herkesin tüketemediğinin farkındayız. Bizler 3 tarafı denizlerle çevrili bir ülkedeyiz, Sarıyer olarak ise 50 kilometrelik bir sahile sahibiz ve buna rağmen balık tüketiminde ciddi sorunlar yaşıyoruz. Farkındalık amacıyla yaptığımız bu etkinlikte bir kere daha anladık ki bu tür etkinliklerle halkın karşısına daha sık çıkmalıyız. Balığı halkımıza ulaştırmamız gerekiyor." diyerek sözlerine son verdi.


Son Güncelleme: 14.05.2022 15:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol