İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çiftçilerin üretim girdi maliyetlerini azaltmak ve tarımı teşvik etmek amacıyla başlattığı ücretsiz fide desteği devam ediyor.  

Gümüşdere’de gerçekleşen fide dağıtım programına; İBB Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Ahmet Atalık, Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Kubat, Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Meltem Yücel Pir, Gümüşdere Muhtarı Günay Yazıcı, Sarıyer Ziraat Odası Başkanı Bilgin Çakıroğlu, Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri ve çiftçiler katılım sağladı.

Sariyer Ciftciler Fide Dagitimi 4

İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu adına Gümüşdere ve Kısırkaya Mahallesi’nde geçimini topraktan kazanan çiftçilere fide dağıtımı yapan Sarıyer Belediye Başkanı Mustafa Oktay Aksu, “Halkın yanında olmak ayrı bir şey, olur gibi görünmek ayrı bir şey” dedi.

"DÜN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE, YARIN DA HALKIMIZIN YANINDA OLACAĞIZ"

Gümüşdere ve Kısırkaya’da 78 çiftçiye 165 bin fide dağıtımı yapılacağını belirten Sarıyer Belediye Başkanı Aksu, “Sayın Ekrem İmamoğlu, 2019 yılında göreve geldiğinde çocuklara süt dağıtacağız dedi, güldüler. Çiftçilerimize fide dağıtacağız dedi, burası İstanbul hayal peşinde koşuyorsunuz dediler. Yetmedi bizim yaptıklarımızı yapmaya çalışanlar oldu ama ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Bir göründüler, bir daha da görünmediler. Buradaki mesele şudur. Gerçekten halkın yanında olmak ayrı bir şey; olur gibi gözükmek ayrı bir şey. Dün olduğu gibi bugün de, yarın da halkımızın yanında olacağız. Burada 78 çiftçimize 165 bin fide dağıtacağız. Bugüne kadar dağıttığımız fidelerden güzel mahsuller aldık. Halktan aldığımızı yine halka veriyoruz. Hayatın her alanında halkımızın yanında olacağız” dedi.

Sariyer Ciftciler Fide Dagitimi 2

"60 MİLYONA ULAŞAN FİDE DESTEĞİNDE BULUNDUK"

Verilen tarımsal desteğin İBB tarihinde bir ilk olarak tarihe geçtiğinin altını çizen İBB Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Ahmet Atalık, “2019 yılında göreve geldiğinde çiftçilerimize destek sözü vererek “Yeter ki üretsinler” sözleriyle bizim önümüzü açan ve güzel işlere imza atan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na teşekkür ediyorum. Verdiğimiz tüm tarımsal hizmetler İBB tarihinde bir ilk olarak tarihe geçti. Çünkü toprağımı terk ettim diyen birçok çiftçimiz geri döndü. Terk etmek üzere olan birçok çiftçimiz sizinle birlikte toprağıma bağlı kaldım dedi. Ziraat mühendisi olarak, tarım alanında mücadele eden biri olarak bu sözler beni çok mutlu etti. İstanbul’un 15 ilçesinde, 218 mahallesinde, 2879 çiftçimize yaklaşık 7 milyon yazlık fidesinin dağıtımına İstanbul’un sera cenneti olan Gümüşdere’den başlatıyoruz. Bugüne kadar 60 milyona ulaşan fide desteğinde bulunduk” şeklinde konuştu.