Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, ilçe genelindeki okullardan yaklaşık 4200 öğrenciyle birlikte dünyanın en büyük teknoloji festivali olan TEKNOFEST 2023’e katıldı.

Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, TEKNOFEST 23’e ilçe genelindeki tüm okullardan yaklaşık 4200 öğrenci ile katılım sağladı.

Sarıyer’de tüm okullardaki eğitim sürecinin her alanında ve sosyal faaliyetlerde öğrencilerin destekçisi olan Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcanlar, Sarıyer’deki tüm okulların katılımıyla gerçekleşen ziyaretle ilgili, “Gençlerimiz teknolojiyi yakından görme fırsatı buldular. Türkiye adından söz ettiren buluşları ve genç nüfusuyla daha da gelişmeye devam edecektir” dedi.

sariyerli-ogrenciler-teknofest-6

Sarıyerli öğrenciler, TEKNOFEST’te teknolojiyi daha yakından tanıma ve kendilerine ilham olacak detayları da keşfetme fırsatı yakaladılar.

CUMHURİYET’İN 100. YILINDA TEKNOFEST’TE BÜYÜK COŞKU

Atatürk Havalimanı’nda 27 Nisan-1 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen TEKNOFEST havacılık, uzay ve teknoloji festivalinde dünyada üretilen her türlü teknolojik ve bilimsel ürünü ve ulaşılan TEKNOFEST, Cumhuriyetimizin 100. yılında ilham vermeye de devam ediyor. Festivalde teknoloji, bilim, havacılık-uçuş gösterileri, ödül törenleri, sergiler, zirveler, atölye çalışmaları ve etkinliklerle dolu programlar yer alıyor.

sariyer-teknofest-festival

TEKNOFEST Nedir?

TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; çeşitli kategorilerde teknoloji yarışmalarının, hava araçları sergilerinin, hava gösterilerinin, teknoloji firmalarının tanıtım yaptığı fuarların, bilim söyleşilerinin, girişim zirvesinin ve birçok sosyal etkinliğin yer aldığı büyük bir organizasyondur. TEKNOFEST teknoloji yarışmaları ile gençlerin millî teknoloji üretme ve geliştirme konusunda ilgilerinin artırılması amaçlanıyor.

sariyerli-ogrenciler-teknofest-1