Cumhuriyetin 100. Yılında, 20. Yılını kutlayacak olan Uluslararası Bilişimci Martılar projelerine bu yıl Sarıyer Belediyesi’nin eğitim projesi olan SAGEM birimleri de katıldı.

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Hüseyin Coşkun’un katılımıyla başlayan projenin ilk adımı Ayazağa Rauf Denktaş Kültür Merkezinde atıldı.

Beş SAGEM biriminden gönüllü olarak projede yer almak isteyen 10 öğretmen ve 49 öğrenci, YİMEDER Yönetim Kurulu Başkanı eğitimci yazar Doç.Dr. Hayal Köksal’ın yönlendirdiği atölye çalışmasında hem projenin özelliklerini, önemini ve adımını örnekler yoluyla öğrendiler ve hem de bu yıl içinde yer alacakları projelerin ilk adımlarını attılar.

HAYAL-KÖKSAL-proje-eğitim-sariyer-posta

Ekip olma ruhu ve sinerji yaratma çalışmasıyla başladıkları yolda bilimsel düşünme yöntemlerini kullanarak sorunlarını saptamayı, nedenlerini analiz etmeyi ve sorunları kök nedenlerden başlayarak çözmeyi öğreneceklerini belirten Doç. Dr. Hayal Köksal şunları söyledi, “Proje kapsamında etik davranış, zaman yönetimi ve bilişim desteğiyle öğrencileri gelecek yaşamlarına hazırlamayı amaç edinmiş olan Bilişimci Martılar Projesi, 19 yılda tamamlanan 500’den fazla örneğiyle öğrencileri ve tüm toplum paydaşlarını kucaklamak için bekliyor” dedi

HAYAL-KÖKSAL-proje-eğitim-sariyer-posta-5

"16 EĞİTİM ÇALIŞMA GRUBU OLUŞTURDUK"

31 Ocak tarihinde kayıtların sona ereceği proje de 4 kategorinin olduğunu belirten Köksal, K-12 öğrenci ve öğretmenlerinin yer aldığı Bilişimci Martılar, üniversite öğrencilerinin veya sadece öğretmen ekiplerinin yer aldığı Lider Martılar, engelli dostları içeren Engelsiz Martılar ve sivil toplum paydaşlarını, yerel yönetimleri ve iş dünyasını kapsayan Toplum Martıları, üç yıl için Sarıyer Kent Konseyi bünyesinde 16 eğitim çalışma grubu oluşturduk.”

KÖKSAL’DAN TÜM PAYDAŞLARA DAVET

47 yıllık eğitimci, yazar, kalite ve barış uzmanı, sivil toplum lideri ve çok yeni de cinsiyet ve İnsan Hakları Dünya Elçisi ödülü almış olan Köksal, “Hayvan Hakları” ile ilgili çalışma grubundan da katılımcıların olduğunu, Engelli hakları, Tüketici hakları, Eğitim sorunlarıyla da ilgili projelerin Toplum Martıları kategorisinde hayata geçirileceğini belirtti. Tüm yurtta ki yerel yöneticileri bu projelere destek olmaya davet etti.

Erişim için: [email protected] [email protected]  adreslerine mesaj atabilir veya 0 532 3738487 numaralı telefondan kendisine ulaşabilirsiniz.  Bilişimci Martı Projelerindeki önceki örnekler için lütfen www.bilisimcimartilar.com adresini ziyaret ediniz.

Sarıyer Posta