Sarıyer Belediyesi’nin Çayırbaşı Stadyumu’nda düzenlediği 14. Yaz Spor Okulları açılışı binlerce kişinin katılımıyla şölen havasında geçti.

Spor kültürünü yaygınlaştırmak, çocukları spora yönlendirmek amacıyla düzenlenen ve binlerce Sarıyerli öğrencinin katıldığı Yaz Spor Okulları’nın açılışı bugün yapıldı. Okula kayıt yaptıran 3 bin 300 çocuk Çayırbaşı Stadı’nda düzenlenen şölenle yaza coşkuyla merhaba dedi.

149e5ef9-40bb-49cf-879c-81ac7cb1ad76

Sosyal projelerle öne çıkan Sarıyer Belediyesi en anlamlı yatırımlarını geleceğimiz olan çocuk ve gençlere yaparak, gurur tablosu oluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda çocukların tatillerini verimli bir şekilde geçirmelerini sağlamak ve spor bilinci aşılamak için her yaz düzenlenen Sarıyer Belediyesi Yaz Spor Okulları 14. kez kapılarını açtı. Çayırbaşı Stadı’nda yapılan açılış, şovlarla adeta görsel bir şölene dönüştü. Ali Tınaz’ın sunumuyla gerçekleşen organizasyon; meşalenin yakılmasıyla başlayarak, çocukların kortej yürüyüşü ile devam etti. Kortej sonrası sahne alan Karizma Basket Show ekibi performanslarıyla coşkuyu doruğa çıkardı. Çocukların sevincine ortak olmak için açılışa katılan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise alana miniklerin sevgi gösterisi eşliğinde geldi. “Bugün burada hem yaz spor okullarını açıyoruz hem de babalar gününü kutluyoruz” diyen Başkan Genç şöyle konuştu; “Burada Türk sporuna sporcular yetiştiriyoruz. Hedefimiz; sporcunun ahlaklısını, zekisini, geleneklerimize bağlı sporcular yetiştirmek. Benim en büyük bayramım bu. Sarıyer’in çocuklarına babalık yapmak benim için en büyük gurur. Sevgili babalar çocukları birlikte büyütüyoruz.”

708f1d0c-078c-4467-9404-4d6f7ba7a761

ŞÜKRÜ GENÇ: “YOLUMUZ UZUN”

Nazım Hikmet’in baba şiiriyle konuşmasına devam eden Başkan Genç çocuklar dünyayı bize yeniden öğreten öğretmenlerdir diyerek şöyle devam etti; “Çocukların üstünde kurulu olan bir yaşam, onların mutluluğunu ve güvenliğini sağlamakla başlar. Eğitim, sağlık, spor, kültür- sanat gibi temel ihtiyaçları karşılamak, çocukların sağlıklı bir şekilde büyümesini sağlamak hepimizin sorumluluğudur. Sarıyer Belediyesi olarak 14. Yaz spor okullarımızı açıyoruz ve 32 binin üzerinde yavrumuza ulaştık. Çocuklarını bize emanet eden ailelere yani sizlere teşekkür ediyorum. Sarıyer’de binlerce evladım var. Gündüz bakımevleri, SAGEM’ler, Sarıyer Akademi, kurslar, öğrenci konukevi, spor kulübümüz, yaz spor okulları ve daha nice projeyi hayata geçirme sebebimiz onlar. Çocuklarımızı yarının en güçlüleri olacak şekilde yetiştirmek zorundayız. Bunu ancak birlikte yapabiliriz. Yolumuz uzun. Yeni gündüz bakımevleri, spor tesisleri, kültür sanat merkezleri çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki dönemin hazırlıkları sürüyor.”

375b4591-1114-4d04-9029-9dc68a684809

12 BRANŞTA EĞİTİM VERİLİYOR

Bu yıl 14. kez gerçekleşen yaz spor okulları 7-14 yaş arasındaki çocuklara hizmet veriyor. Yüzme, futbol, kız futbol, basketbol, voleybol, badminton, karate, judo, kano, jimnastik, atletizm ve tüplü dalış olmak üzere toplam 12 branşta eğitimler verilirken, derslere katılan çocuklara ücretsiz kıyafet ve servis desteği de sağlanıyor. Açılışı yapılan yaz spor okullarında dersler 19 Haziran – 1 Eylül tarihleri arasında yapılacak. Her branşta haftada iki gün birer saat eğitim verilecek.

647277b3-8855-4395-ad88-f5db92251e63

COŞKULU AÇILIŞA YOĞUN KATILIM OLDU

Programa Başkan Genç’in yanı sıra; CHP İstanbul Milletvekili Gökan Zeybek, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Ahmet Güveloğlu ve yönetimi, Sarıyer Belediyesi başkan yardımcıları ve meclis üyeleri, amatör spor kulüpleri başkan ve yöneticileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

853c632e-0dfd-4649-b481-87085766b4a3