Sarıyer'de farklı siyasi partilerden gelen adaylar, Sarıyer Bağımsız Belediye Başkan Adayı Erhan Vergili'nin öncülüğünde, Kaymakam Ömer Kalaylı'nın liderliğinde önemli bir toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıya; Sarıyer Kaymakamı Ömer Kalaylı, İlçe Jandarma Komutanı Hüseyin Işıktaş, 1. İlçe Seçim Kurulu Hakimi Mustafa Edibali, 2. İlçe Seçim Kurulu Hakimi Fatih Durmuş, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç, İlçe Müftüsü Mehmet Muslu, Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Mustafa Oktay Aksu, Adalet ve Kalkınma Partisi Adayı Hüseyin Coşkun, Bağımsız Sarıyer Belediye Başkan Adayı Erhan Vergili, Saadet Partisi Adayı Ahmet Gözcü, Büyük Birlik Partisi Adayı Avukat Zübeyir Selman Işık, Yeniden Refah Partisi Adayı İsmet Temel, Vatan Partisi Adayı Aysel Korkmaz, Zafer Partisi Adayı Seyhan Kaya, Demokrasi ve Atılım Partisi Adayı Ramazan Erdoğan, Milli Yol Partisi Adayı Ayşegül Özsoy, İYİ Parti Adayı İbrahim Temur, Memleket Partisi Adayı Can Özel, Adalet Partisi AdayıRuhi Yılmaz, Demokrat Parti Adayı Turgay Bulut, Millet Partisi AdayıAziz Çevik ve Türkiye Partisi Adayı Ahmet Rauf Bahadır katıldı.

9396Bc3A 17Da 4A57 A724 7B4B2810635F (1)

KUTUPLAŞMAYA KARŞI BİRLİK VE BERABERLİK

Sarıyer Kaymakamlığı tarafından organize edilen iftar programında bir araya gelen belediye başkan adayları, 31 Mart yerel seçimlerinin huzur ve güven içerisinde geçmesi gerektiği konusunda fikir birliğine vardılar. Bağımsız Aday Erhan Vergili tarafından ortaya atılan projenin içeriğinde, Sarıyer siyasetinin ülke genelindeki kutuplaşmadan ayrışması gerektiği yer alıyor.

ÖMER KALAYLI: “BU ADIM DEMOKRATİK SÜREÇLERE OLAN GÜVENİ PEKİŞTİRİYOR”

Kaymakam Ömer Kalaylı, "Siyasetin bütünleştirici gücünü bir kez daha gösteren bu adım, demokratik süreçlere olan güveni pekiştiriyor. Sarıyer halkı, adaylar arasındaki bu birlik ve uyumun geleceğe güvenle bakmalarını sağlayacaktır. Bu toplantı, Sarıyer'in sadece siyasi bir yarış alanı olmadığını, aynı zamanda birlikte yaşama kültürünü ve dayanışma ruhunu da barındırdığını gösterdi. Umuyoruz ki Sarıyer'deki bu dayanışma örneği, ülke genelinde benimsenerek daha geniş bir birlik ve uyum atmosferine katkı sağlar. Sarıyer halkı, farklılıklarını bir zenginlik olarak görmeye devam ederken, siyasetçilerin de ortak hedefleri etrafında bir araya gelerek, toplumun refahı için işbirliği yapmalarını bekliyor" dedi.

ERHAN VERGİLİ: “SİYASETİN BÜTÜNLEŞTİRİCİ GÜCÜNÜ BİR KEZ DAHA GÖSTERMİŞ OLMAKTAN MEMNUNİYET DUYUYORUZ”

Bağımsız Belediye Başkan Adayı Erhan Vergili, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Sarıyer’de tüm parti adayları kardeşlerimizin bir araya gelmesine vesile olduğumuz ve bu birlikteliğe öncülük eden Sarıyer Kaymakamı Ömer Kalaylı’ya teşekkür etmek istiyoruz. Siyasetin bütünleştirici gücünü bir kez daha göstermiş olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu tür dayanışma örnekleri, toplumumuzun birlik ve beraberliğini güçlendirirken, demokratik süreçlere olan inancımızı da pekiştiriyor.”

Sarıyer Posta 

Editör: Levent Pehlivanoğlu