31 Mart’ta gerçekleşecek öncesi, Bahçeköy Yenimahalle’ye “Kadın eli değmeli” diyerek muhtarlığa aday olduğunu açıklayan Serra Ural, Sarıyer Posta ile paylaştı.

Muhtar seçildiği takdirde, mahalle sakinlerinin görüş ve önerilerin kendisi için çok önemli olduğunu  ifade eden Ural;  “Sizlerin sesini en iyi şekilde duyurmak için buradayım” diyerek çalışmalarına devam ediyor.

“MAHALLEMİZ’DE DAYANIŞMA RUHU OLUŞTURACAĞIM”

Türkiye'deki kadın muhtar sayısının her geçen yıl artmasından dolayı memnuniyet duyduğunu ifade eden Çevik, "Sarıyer'de görev yapan kadın muhtarları başarılı buluyorum.  Bu anlamda mahallemize, kadın eli değmeli diyerek muhtar adaylığını açıklayan Ural;  “Vizyonum; mahallemizin dayanışma ruhunu güçlendirmek ve her birimizin katılımı ile daha yaşanabilir bir çevre inşa etmek istiyorum.”  

“ÇEVRE VE SOSYAL BİLİNCİ ARTTIRACAĞIM”

Mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarına duyarlı şeffaf ve adil bir yönetimİ kendine misyon edindiğini belirten Ural, “Bahçeköy Yenimahalle muhtarlık hizmetlerimizin yanı sıra mahallemiz, eğitim ve kültür etkinlikleri ile gündeme gelecek. Eğitimci yönü olan bir anne olarak, çocuklarımıza güvenli oyun alanları ve eğitim destekleri sunmak. Sosyal sorumluluk projeleri ile mahallemizin çevresel ve sosyal bilincini artırmak istiyorum” dedi.

Bahçeköy Yenimahalle'deki İlköğretim Okul Aile Birliği Başkanlığı görevine devam eden  ve toplamda 10 yıl okul aile birliğinde bulunduğunu belirten Ural, “Okulumuza öğretmenlerimizi ve öğrencilerimize yardım etmek,hizmet vermek beni mutlu ediyor. Bu nedenle zaten bu yola çıktım. Artık mahallemize de bir kadın eli değmesi gerektiğinin vakti geldiğini düşünüyorum. Beni oyları ile destekleyen mahalle sakinlerimizin güveninizi sarsmayacağım. Bu konuda söz veriyorum”  dedi.  

Yerel yönetimlerle iş birliği içerisinde bulunarak mahallenin başta ulaşım olmak üzere çalışmalar yapacağını ifade eden Ural, “Hunca Entel Sitesi ve Kain Evleri’nde oturan vatandaşlarımızın hızlı ve güvenli bir şekilde Otobüs duraklarına ulaşabilmesi için belediyeden Ring servis araçları getirteceğim.”

İhtiyaç sahibi Vatandaşlarımızın tespitini yapıp, düzenli olarak ihtiyaçlarını giderilmesi takibi ve kontrolünü yapmak istediğini ifade eden Ural, beraber daha güzel ve yaşanabilir bir mahalle için el birliği ile çalışmayı dört gözle beklediğini ifade etti.

İŞTE SERRA URAL’IN YAPMAK İSTEDİĞİ HİZMETLERDEN BAZILARI 

  • PTT Şubesi’nin tekrar Bahçeköy'e gelmesi
  •  Yaşlılara evde bakım hizmeti
  • Kadınlar Kıraathanesi
  • Taziye Evi
  • Yaz aylarında düzenli ilaçlama
  •  Bahçeköy’e yeniden Taksi Durağı’nın oluşması,
  • Bahçeköy – Beşiktaş minibüs hattının yeniden aktif olması
  • İhtiyaç sahibi vatandaşların günlük rutin ihtiyaçlarını gidermek
  • Bozuk olan yolların yapılması asfalt çalışmaları

SERRA URAL KİMDİR?

1978 Bayburt doğumluyum 1998'den beri Bahçeköy Yenimahalle'de oturuyorum. 3 çocuk annesiyim 20 yıllık evliyim ve eşimin adı Barış Ural Bahçeköy’ün yerlisidir. 2004 - 2008 yılları arasında bir anonim şirkette genel muhasebe sorumlusu olarak çalıştım. Bazı okullarda okul aile birliği başkanlığı yaptım ve görevler aldım. Halen görevim devam ediyor.

3Af177E3 C86D 4F81 B0C8 5D9B6890Ab2A3Dfd405B E7D6 4Ad3 832E 7879E5Fbad79